• schránka
  • Přihlásit Můj účet
řecký kněz

řecký kněz | foto: Reuters

Kněz v Řecku zaútočil na biskupy kyselinou, deset lidí skončilo v nemocnici

Svět
  •   7:12
Atény - Sedm vysoce postavených členů řecké pravoslavné církve, jeden policista a dva právníci byli ve středu večer hospitalizováni s popáleninami po napadení žíravinou. K útoku došlo bezprostředně po disciplinárním řízení s knězem, který je také možným útočníkem.

Jak britský kněz narazil na citlivost pokrokových občanů a policii

V noci na čtvrtek tři členové církve a jeden policista zůstávali v péči lékařů. O napadení s odvoláním na místní policii informovaly agentury AFP a AP.

Předpokládaným pachatelem je 37letý kněz, kterému hrozilo vyloučení z církve kvůli údajné trestné činností související s drogami. Policie ho na místě zatkla a bude ho vyslýchat. Motiv útoku zatím není jasný.

Útok odsoudila řecká prezidentka Katerina Sakellaropulosová. Aténskou nemocnici, kde byli zpočátku ošetřováni biskupové, navštívil také ministr zdravotnictví Vasilis Kikilias a nejvyšší představitel řecké církve, aténský arcibiskup Ieronymos. 

Český kněz, který byl chycen do ‚pasti na pedofily‘, nesmí vystupovat v médiích a veřejně sloužit mši

Ieronymos novinářům řekl, že byl útokem „hluboce zarmoucen“, ale ulevilo se mu, že žádné ze zranění lékaři nepovažovali za život ohrožující.

Ministr zdravotnictví Kikilias uvedl, že čtyři z biskupů byli zraněni lehce, zatímco jeden byl převezen na oddělení plastické chirurgie jiné nemocnice a další dva zranění budou nejspíš také převezeni na specializované jednotky. Jednoho z nich čeká operace na oční klinice, píše agentura AP.

Autor: ČTK