Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Kolumbii se zřítila tribuna při býčích zápasech. Zemřelo nejméně pět lidí

Svět

  10:20
V kolumbijském městě El Espinal se při býčích zápasech zřítila část dřevěné tribuny v aréně. V troskách zemřelo nejméně pět lidí a několik stovek dalších utrpělo zranění. Proč konstrukce tribuny nevydržela, zatím není jisté. K tragédii došlo při oslavách tamního svátku svatého Petra a Pavla.

Mezi oběťmi je i jedenapadesátiletá žena nebo roční dítě. Další mrtvé potvrdil starosta města Juan Carlos Tamayo Salas v příspěvku na Facebooku. „Jako starostu obce mě naplňuje zármutkem, že se na vás při této příležitosti obracím jako nositel neblahé zprávy,“ napsal.

Místní nemocnice ošetřila již přes tři stovky zraněných, podle oficiální zprávy je mezi nimi i čtrnáct těhotných žen a téměř třicet dětí. Čtyři lidé jsou s vážnými zraněními v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Podle portálu BBC je pravděpodobné, že bilance obětí ještě poroste.

Záběry, na nichž je vidět pád tribuny a následná panika diváků, se objevily nejprve na sociálních sítích. Zatím není jasné, proč konstrukce nevydržela. Chaos při záchranných akcích způsobil i jeden z býků, který z arény utekl do města. Hojně navštěvované býčí zápasy nazývané corraleja se ve městě konají při příležitosti svátku svatých Petra a Pavla.

Končící prezident Ivan Duque slíbil, že úřady tragédii důkladně vyšetří. Jeho nástupce Gustavo Petro navíc vyzval místní představitele, aby podobné akce zakázali. Sám je zrušil v hlavním městě, ve kterém dříve dělal starostu. „Žádám starosty, aby nedovolili další akce, při nichž umírají lidé nebo zvířata,“ řekl. Také dodal, že to nebylo poprvé, co se taková nehoda stala.

Několik lidí se zranilo při stejné akci už v sobotu. Začátkem tohoto měsíce dokonce jeden člověk zahynul poté, co ho během zápasu ve městě Repelon těžce zranil býk.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat