Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

V Kolumbii suspendovali soudkyni, u jednání ležela polonahá v posteli

Soudkyně Vivian Polaníaová foto: Reprofoto

V kolumbijské Cúcutě dočasně suspendovali soudkyni, která rozhodovala o zrušení vazby obžalovaného. Při soudním líčení totiž ležela polonahá v posteli a kouřila cigaretu. Prozradil ji kratičký videozáznam, na němž zívala a vypadala velmi nesoustředěně. Informoval o tom deník El País.
  10:26

Přelíčení se konalo minulý týden prostřednictvím videokonference. Soudkyně Vivian Polaníaová během něj měla rozhodnout o pokračování vazby muže obviněného z umístění bomby v kasárnách. Už od samého začátku však bylo znát, že soudkyně se příliš nesoustředí.

Odpovídala zmateně a po delších pomlkách, kameru měla vypnutou. Když oznámila zamítnutí propuštění obviněného na svobodu, měl slovo jeho advokát. Ten řekl, že rozhodnutí nerozumí a chtěl ho zdůvodnit.

„V sedmapadesáté minutě aktivovala kameru a naskytl se nám žalostný obrázek: byla ospalá, rozcuchaná, ležela v posteli a byla polonahá,“ citoval El País ze zdůvodnění pozastavení výkonu funkce soudkyně.

Asi po dvaceti sekundách prokurátor upozornil soudkyni, že má zapnutou kameru, a ona ji vypnula. Následující den advokát obžalovaného podal stížnost na chování soudkyně.

Disciplinární komise zatím tříměsíční suspendování soudkyně zdůvodnila mimo jinou neúctou k účastníkům řízení a porušením soudcovského kodexu oblékání. Soudkyně Polaníaová podle místních médií už v minulosti proslula na sociálních sítích sdílením svých fotografií ve spodním prádle či příspěvky se sexuálním podtextem.

Autoři: ,

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat