1. června 2018 19:10 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Komentátorka přirovnala Trumpovu dceru k dámskému přirození. Prezident volá po vyhazovu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 17Diskuse
Ivanka Trumpová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivanka Trumpová | foto: Reuters

Washington Politická komentátorka Samantha Beeová ve svém pořadu v televizi TBS počastovala dceru amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanku vulgární nadávkou odkazující na ženské přirození. Učinila tak ve výzvě, aby Ivanka něco udělala s Trumpovou tvrdou přistěhovaleckou politikou. Beeová se následně na twitteru omluvila, podle Trumpa to ale nestačí.

Beeová hovořila o přistěhovalectví a v této souvislosti v případě přistěhovalců bez dokumentů kritizovala praktiku oddělování dětí od rodičů. Následně připomenula, že Ivanka zveřejnila na Instagramu fotku se svým dítětem, které objímá. Poté prezidentovu dceru vyzvala, aby něco s otcovými imigračními praktikami udělala. Svůj komentář zakončila urážkou.

„Proč nevyhodí netalentovanou Samanthu Beeovou, která ve svém propadákovém pořadu používá děsivý slovník? Naprosto dvojitý standard,“ napsal na Twitteru Trump v očividné narážce na případ komičky Roseanne Barrovové, které televize ABC kvůli rasistické poznámce zrušila její sitcom Roseanne. Barrová na bývalou černošskou poradkyni exprezidenta Baracka Obamy nepřímo přirovnala k opici.

01.června 2018 v 13:15, příspěvek archivován: 01.června 2018 v 19:38

Why aren’t they firing no talent Samantha Bee for the horrible language used on her low ratings show? A total double standard but that’s O.K., we are Winning, and will be doing so for a long time to come!

Beeová se mezitím Ivance i divákům na Twitteru omluvila. „Bylo to nemístné a neomluvitelné. Překročila jsem hranici a hluboce toho lituji,“ napsala.

31.května 2018 v 20:16, příspěvek archivován: 01.června 2018 v 19:39

I would like to sincerely apologize to Ivanka Trump and to my viewers for using an expletive on my show to describe her last night. It was inappropriate and inexcusable. I crossed a line, and I deeply regret it.

ČTK
  • 17Diskuse