Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Wulff: Jsem přesvědčen, že budu očištěn

Svět

  12:33
Německý prezident Christian Wulff kvůli sérii afér odstoupil z funkce. Svou demisi zdůvodnil ztrátou důvěry občanů a nemožností naplno vykonávat svou funkci. Přečtěte si celý přepis z jeho projevu.

Christian Wulff oznámil po boku své manželky Bettiny svou rezignaci foto: Reuters

Spolková republika potřebuje prezidenta, který se bude opírat nejen o podporu většiny, ale široké většiny všech občanů své země. Vývoj v posledních letech a týdnech ukázal, že tato důvěra a tím pádem i možnosti mého působení, klesají a jsou negativně ovlivněny.

Z tohoto důvodu pro mě už není možné, abych dobře zastával funkci spolkového prezidenta směrem do Německa i směrem do zahraničí. Z tohoto důvodu dnes odstupuji z úřadu německého spolkového prezidenta. To proto, abych co nejrychleji uvolnil cestu pro mého následovníka.

ČTĚTE VÍCE:

Horst Seehofer převezme můj zástup a paní kancléřka Merkelová se zúčastní příští týden ve čtvrtek místo mě velice důležitého setkání s obětmi II. světové války. Co se týče právního vyjasnění situace, jsem přesvědčen o tom, že nakonec budu zcela očištěn.

Ve svých úřadech jsem se vždy choval právně korektně. Dělal jsem chyby, ale byl jsem vždy upřímný. Zpravodajství, které jsme mohli zažívat v uplynulých dvou měsících zranili jak mě, tak moji ženu.

Děkuji občanům, kteří se angažují pro naši zemi. Děkuji spolupracovníkům na úřadu spolkového prezidenta Německa a děkuji všem ostatním, které jsem směl zažít ve svých skvělých týmech. Děkuji také své rodině. Především však děkuji své ženě, která je opravdu představitelkou lidského přístupu a občankou moderního Německa. Má žena vždy a zejména v uplynulých měsících poskytovala oporu nejen mně, ale i našim dětem.

Naší zemi přeji přeji z celého srdce politickou kulturu, ve které lidé budou uznávat demokracii jako nejdůležitější hodnotu a přeji naší zemi občany, kteří se vždy budou s radostí zasazovat za demokracii. Všem občanům, kterým se především cítim zodpovědný, přeji co nejlepší budoucnost.

Děkuji vám.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat