Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Izraeli musí po příjezdu do izolace všichni Češi. Bez ohledu na očkování

Svět

  15:00
Cestující z Česka, Německa, Francie, USA a čtrnácti dalších zemí budou od 6. srpna muset v Izraeli do karantény. Povinnost se bude vztahovat i na lidi, kteří mají očkování proti covidu-19 nebo nemoc prodělali. Izolace má trvat nejméně sedm dní.

Její ukončení je podmíněno dvěma negativními testy na koronavirus. Za porušení pravidla hrozí pokuta v přepočtu přes 33 tisíc korun.

Destinace, u kterých bude po příletu na Ben Gurionovo letiště nově vyžadována karanténa, kromě Česka zahrnují USA, Řecko, Itálii, Německo, Francii, Ukrajinu, Bulharsko, Nizozemsko, Island, Svazijsko, Botswanu, Tanzanii, Malawi, Egypt, Rwandu a Tunisku. 

Pro cestující z dalších čtyřiadvaceti dalších zemí byla povinnost karantény zavedena již dříve. Ze seznamu států, u nichž je po příletu do Izraele vyžadována izolace, naopak od pátku zmizí Seychely, Zambie, Paraguay, Kostarika, Uganda, Libérie, Panama a Keňa.

O horšící se epidemické situaci v Izraeli s lídry koaličních stran v úterý jednal premiér Naftali Bennett, odpoledne má jednat takzvaný koronavirový kabinet.

Podle Bennetta je nutné zavést další restrikce, do dvaceti dnů má podle něj počet pacientů v kritickém stavu podle modelů vystoupit na 800.

Izrael začal v minulých měsících povolovat vstup do země skupinám turistů, ale nikoli jednotlivcům. I těm se měl otevřít v květnu, ministerstvo zdravotnictví to ale kvůli opětovnému nárůstu počtu nakažených opakovaně odložilo.

V pondělí se nákaza koronavirem ve zhruba devítimilionové zemi potvrdila u 3 818 lidí, počet covidových pacientů ve vážném stavu mezitím vystoupil na 221, což je nejvíce za čtyři měsíce. 

Dvaačtyřicet procent pacientů ve vážném stavu podle dat ministerstva zdravotnictví nebylo očkováno. Plně naočkováno proti covidu-19 bylo více než 5,3 milionu Izraelců, tedy většina dospělé populace.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy
TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy

Chcete mít vytřeno raz dva? Přejděte na TURBO! Otestujte s eMiminem třásňový mop s mikrovlákny Vileda TURBO. Nový mop čeká na 10 z vás.

Mohlo by vás zajímat