Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Koronavirus se dostal do Jižní Ameriky. Nakažený muž z Brazílie pobýval v severní Itálii

Snímky vytvořily speciální skenovací a transmisní mikroskopy foto: NIAID-RML

Brasília - V Brazílii byl v úterý zaznamenán první případ nákazy novým koronavirem. Podle zdroje agentury Reuters to už potvrdily testy. Jde tak o první případ v celé Jižní Americe. Podle brazilského deníku Folha de Sao Paulo přítomnost viru potvrdil i druhý test ve vládní laboratoři.
  6:44aktualizováno  13:17

Zpravodajský server G1 uvedl, že prvním nakaženým je 61letý muž, který pobýval mezi 9. a 21. únorem v severní Itálii, a že tento muž vykazoval typické příznaky nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje. Byla mu nařízena domácí karanténa. Onemocnění u něj zjistila nemocnice Alberta Einsteina v Sao Paulu.

V Itálii si už koronavirus vyžádal 11 obětí. Většina nakažených je ze severu země

„Samozřejmě nám to dělá starosti,“ řekl podle G1 brazilský ministr zdravotnictví Luiz Henrique Mandetta. Mnohamilionová metropole Sao Paulo je největším městem v zemi.

V Institutu Adolfa Lutze, který je akreditovanou laboratoří brazilského ministerstva zdravotnictví, byl podle deníku Folha de Sao Paulo proveden už druhý test, jehož výsledek je rovněž pozitivní. Podle portálu BNews to potvrdil i guvernér státu Sao Paulo Joao Doria.

Nový koronavirus se začal šířit na sklonku loňského roku z Číny, kde onemocnění podlehlo již 2715 lidí a přes 78 000 se jich nakazilo. Výskyt byl zaznamenán ve více než 30 zemích světa. Itálie, zvláště pak její severní část, je po Číně a Jižní Koreji nejvíce postiženou zemí. Nakazilo se tu 374 osob, z nichž 12 nemoci podlehlo.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!