Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Zrovna jsem se vrátila z Wu-chanu a jsem nakažená.‘ Číňanka unikla znásilnění díky hrozbě koronavirem

Lidé se chrání rouškami (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé se chrání rouškami (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PEKING Do domu v čínském městě Ťing-šan se vloupal zloděj, který chtěl údajně znásilnit jeho obyvatelku. Když se ale pokusil na ženu zaútočit, předstírala kašel a zalhala, že se právě vrátila z Wu-chanu a je nakažená koronavirem. Násilníka to vyděsilo a z domu začal utíkat. Ženu ale stihl alespoň okrást.

„Zrovna jsem se vrátila z Wu-chanu a jsem nakažená, proto jsem sama doma v karanténě,“ řekla žena pětadvacetiletému zločinci, který se připlížil do její ložnice a pokusil se na ni zaútočit. Ona ale pohotově zareagovala a začala se bránit. Tlačila ho ven ze dveří a záměrně kašlala. Muž jménem Xiao se ji v tom pokusil zabránit škrcením. Zároveň se její lži natolik lekl, že se svého původního záměru vzdal. 

Když pak z domu utíkal, oběť stihl ještě okrást o telefon a o v přepočtu zhruba 10 tisíc korun v hotovosti. Napsal to server metro.co.uk.

Xiao měl během činu přes obličej masku, žena ale při výslechu popsala jeho postavu a hlas. Když policie po útočníkovi začala pátrat, Xiao se za doprovodu svého otce k trestnému činu vloupání a dalším nekalým úmyslům šel přihlásit. Údajně neměl žádné peníze a po hádce s rodiči mu tento čin přišel jako jediné řešení. 

Mladý muž byl následně zatčen. Informace zveřejnil bezpečnostní úřad města Ťing-šan, které leží nedaleko od epicentra koronaviru Wu-chan.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!