23. února 2016 10:34 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Krejčíř trvá na přítomnosti svého advokáta a lékaře. Cítí se nevinen

Radovan Krejčíř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovan Krejčíř | foto: Reuters

JOHANNESBURG Jihoafrický soud projednávající kauzu Radovana Krejčíře má po polední pauze ještě pokračovat. Čeká se verdikt o výši Čechova trestu za pokus o vraždu a únos a za pokus o držení drog. Krejčíř dopoledne prohlásil, že takový krok bude neregulérní.

V pondělí i v úterý Krejčíř v soudní síni opakovaně tvrdil, že žádný trestný čin nespáchal a že se cítí být nevinen. Soudce Colin Lamont ho však upozornil, že ho shledal vinným již loni v srpnu. V nynější etapě soudního řízení jde o určení výše trestu.

Neregulérnost procesu Krejčíř vidí v tom, že soudce zamítá jeho žádosti a že jsou nevyjasněné některé rozpory. V pondělí Lamonta označil za zaujatého a v úterý tvrdil, že soudce jím zjevně opovrhuje.

Krejčíř v pondělí žádal o odložení jednání na úterý s odůvodněním, že nemohl přijít jeho advokát, který musel být u jiného případu. Soudce to zamítl. Soudní budova poté byla vyklizena kvůli anonymní bombové hrozbě a přelíčení tedy nakonec muselo být přerušeno.

Krejčí přišel k soudu opět bez právního zástupce. Vysvětlil to tím, že věznice mu nedovolila advokátovi zavolat. Také se snažil oddálit rozsudek žádostí, aby se k soudu dostavili lékaři, kteří by se vyjádřili k jeho zdravotnímu stavu. „Jsem nemocný,“ řekl soudu.

Krejčíř si mimo jiné stěžoval, že již 15 měsíců neviděl svou rodinu, které prý jihoafrické úřady nepovolují vstup do země. Lamont prohlásil, že tuto lítost chápe, ale skutečnost, že obžalovaný rodinu nevidí, vyplývá podle soudce z toho, že Krejčíř se nachází v JAR a nikoli doma v Česku.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!