Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Kult sexuální promiskuity'. Ruská sekta zneužívala nezletilé

Svět

  13:00
MOSKVA/PRAHA - Ruské úřady zasáhly proti rozvětvené sektě, jejíž příslušníci se oddávali hromadným sexuálním orgiím ve víře v očistnou moc promiskuity. Rituálů se zúčastnovali i nezletilí, včetně malých dětí. Vůdce kultu, psychiatr Vjačeslav Vesnin, byl tento týden odsouzen k devíti letům a devíti měsícům vězení, napsal server Dailymail.co.uk.
Zneužívání dětí (ilustrační snímek).

Zneužívání dětí (ilustrační snímek). foto: Shutterstock

Sekta sídlila v ruském městě Orenburg v jihovýchodním Rusku

Sekta sídlila v ruském městě Orenburg v jihovýchodním Rusku

Sekta jménem Hnutí sebezdokonalování sídlila v ruském městě Orenburg, které leží přibližně 1500 kilometrů jihovýchodně od Moskvy. Založil ji dnes sedmačtyřicetiletý psychiatr Vjačeslav Vesnin, který podle vyšetřovatelů členy sekty "psychologickým nátlakem naváděl k nekontrolovaným sexuálním vztahům za přítomnosti nezletilých."

Kult čítal několik set lidí, mezi nimiž byli bankéři, právníci, učitelé či příslušníci bezpečnostních jednotek, a rovněž i několik vládních úředníků. Právě díky svým vysoce postaveným členům mohla sekta nerušeně působit téměř dvacet let - místní úřady nad její činností přivíraly oči.

ČTĚTE TAKÉ:

Pod vedením Vesnina, který se nechával titulovat "mistr" či "guru", se příslušníci sekty účastnili hromadných sexuálních rituálů, kterým museli přihlížet i jejich nezletilí potomci. "Děti tak byly vedeny k antisociálnímu, zvrácenému chování a uctívání sexuální promiskuity," uvedl server Dailymail.co.uk.

Během zásahu proti kultu policie zadržela 110 "zcela nahých" lidí, mezi nimiž bylo také deset dětí. Celkem žilo v sídle sekty 25 dětí, jejichž věk se pohyboval mezi 7 a 16 lety. Byly hluboce traumatizované, patnáct z nich muselo být předáno do psychiatrické péče. V budově policisté nalezli stovky fotografií, které zachycují děti v přítomnosti nahých dospělých.

Vjačeslava Vesnina tento týden ruský soud poslal na devět let a devět měsíců do vězení za "vytvoření náboženského spolku, jenž porušuje lidská a občanská práva", "činů podněcujících nenávist či nevraživost" a "zneužívání nezletilých". Spolu s ním byly odsouzeny i čtyři členky sekty.

Autor:
Témata: Orenburg, Moskva, Česko

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat