Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Dánsku evakuovali kvůli bombové hrozbě dvě letiště

Svět

  15:53aktualizováno  20:34
ROSKILDE/AARHUS - Kvůli bombové hrozbě evakuovala v pondělí dánská policie dvě letiště nedaleko měst Roskilde a Aarhus a dvě nákupní střediska ve městech Roskilde a Slagelse. Po prohledání označených míst ale nikde žádný podezřelý předmět nenalezla. Výhrůžky dostalo dnes několik institucí po celém Dánsku. Všechny přišly z jedné e-mailové adresy. Podezřelého muže už policisté zadrželi.

Policie blokuje vjezd do obchodního centra v Roskilde. foto: Reuters

Podle tiskové agentury Ritzau obdržela policie hrozby téměř zároveň. Města Roskilde a Slagelse, v nichž došlo k evakuacím, se nacházejí asi 50 kilometrů od sebe na ostrově Sjaelland - stejně jako dánská metropole Kodaň. Aarhus leží na severu Jutského poloostrova.

Policie blokuje příjezdovou silnici k letišti u Roskilde, poté, co obdrželi...
Policie blokuje vjezd do obchodního centra v Roskilde.

Kromě evakuovaných míst bombovou hrozbu v pondělí obdržely i další veřejná místa a instituce. Jedním z nich bylo kodaňské letiště Kastrup, jedno z největších v Evropě. Podle policie ale nebyl důvod k jeho evakuaci. Výhrůžky ze stejného e-mailu dostalo téměř ve stejnou dobu také několik vysokých škol a nemocnic po celé zemi.

„Policie při prohledávání žádné podezřelé předměty nenašla,“ uvedli policisté na twitteru. Muže podezřelého z toho, že e-maily rozeslal, dánští policisté zadrželi ve městě Slagelse na východě Sjaellandu. Podrobnosti o jeho totožnosti nesdělili. V úterý by měl soud rozhodnout o uvalení vazby na zadrženého.

Letiště Roskilde i Aarhus po několika hodinách obnovila provoz. V Roskilde ročně přepraví asi 21 000 cestujících, letištěm u Aarhusu loni prošlo kolem 365 000 pasažérů, uvedla DPA.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat