4. června 2018 13:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Je to letadlo, ne noční klub.‘ Spoj z Británie se musel před přistáním v Praze otočit, kvůli chování turistů

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: easyJetLidovky.cz

LONDÝN Kvůli nevhodnému chování několika cestujících se muselo letadlo směřující do Prahy vrátit v pátek na letiště do jihoanglického Bristolu. Skupina mužů, která vyrazila do české metropole na rozlučku se svobodou, se na palubě letadla chovala „jako v nočním klubu“, informoval v pondělí s odvoláním na policii britský server Travelweekly.

Podle letištní policie „nevhodným chováním“ několik pasažérů zkazilo let nejen svým přátelům, ale i více než 140 dalším lidem, kteří se chtěli dostat do Prahy. „Je to letadlo, ne noční klub,“ uvedla policie z bristolského letiště na Twitteru.

02.června 2018 v 12:52, příspěvek archivován: 04.června 2018 v 15:46

Disappointing behaviour of a few who ruined a Friday flight from #BristolAirport, not just for their mates, but for the 140+ who's flight was cancelled as a result of their follow-up actions. It's an aircraft - not a nightclub. #Respect #Families #CabinCrew #DrinkResponsibly

Policejní mluvčí později upřesnila, že policisté po přistání z letadla vyvedli skupinu lidí a jednoho z nich, 32letého muže, zadrželi kvůli rušení veřejnému pořádku.

Společnosti EasyJet, která let z Bristolu do Prahy vypravila, uvedla, že páteční spoj musel být přerušen kvůli „rušivému chování“ skupiny cestujících. Let do české metropole byl podle ní nejprve posunut a později kvůli špatným povětrnostním podmínkám úplně zrušen.

„I když jsou takové incidenty vzácné, bereme je velmi vážně, netolerujeme obtěžování či vyhrožování na palubě a vždy vyžadujeme postih,“ dodala mluvčí EasyJet.

Nathan Rees z Cardiffu, před jehož svatbou chtěla skupina přátel v pátek do Prahy vyrazit, na Twitteru napsal, že palubní personál „udělal z komára velblouda“, reagoval přehnaně a EasyJet by měl jeho členy včetně vedoucí letušky vyhodit. „Zničili moji rozlučku se svobodou a taky stovku dalších výletů do Prahy. Podnikám právní kroky,“ napsal.

02.června 2018 v 08:14, příspěvek archivován: 04.června 2018 v 14:54

@easyJet ur cabin crew and head cabin lady needs to be sacked. Made a mountain out of a mole hill on the flight to Prague yesterday eveneing that got cancelled. Destroyed my stag and also hundred others trip to Prague. legall action is been taken . Joke

Podle listu Daily Mail se ale Reesovi a jeho přátelům nakonec do Prahy dostat podařilo - i když s jednodenním zpožděním.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?