Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Kvůli dešťům se v Bombaji zřítila několikapatrová budova, která procházela opravou. Záchranáři vytahují lidi z trosek

Místo, kde stál zřícený dům. Stavba na jižním okraji města už procházela opravami a obyvatelé se z ní měli vystěhovat, ale pět nebo šest rodin tu nadále žilo. foto: Reuters

Bombaj (Indie) - Několik lidí zůstalo zřejmě uvězněno pod troskami pětipodlažní budovy, která se ve čtvrtek zřítila v indickém městě Bombaji. Příčinou byl špatný stav budovy, která nevydržela prudké deště, informovala agentura Reuters.
  17:19aktualizováno  18:32

Zatím nejsou k dispozici přesnější informace o tom, kolik lidí bylo v době zřícení v budově. Stavba na jižním okraji města už procházela opravami a obyvatelé se z ní měli vystěhovat, ale pět nebo šest rodin tu nadále žilo.

deště sužující Bombaj

Záchranáři vytahují přeživší z trosek několikapatrové budovy, která se zřítila...
Deště sužující indickou metropoli Bombaj.

Několik lidí zasypaly trosky a další jsou odříznuti v části budovy, která zůstala stát, uvedla v prohlášení místní policie. Pokračuje pátrací a vyprošťovací operace s využitím kamer a těžké techniky.

Bombaj sužují několik posledních dní vytrvalé deště, které nadále pokračují. Indický meteorologický úřad vyhlásil pro šest částí města oranžový poplach, který během dne zvýšil na nejvyšší, červený poplach. Ten znamená, že se obyvatelé musí připravit na extrémně prudké deště.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!