Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli rakovině přišla o prso. Teď shání peníze na mléko pro své dítě

Svět

  6:30
NEW YORK - Mladá Američanka Sarah Whitneyová během těhotenství zjistila, že trpí rakovinou prsu a svého před dvěma měsíci narozeného syna tak nemůže kojit. Prochází totiž náročnou léčbou a o jedno prso přišla. Před nedávnem proto lidé z jejího okolí založili sbírku, aby mohla svému miminku dopřát mateřské mléko a pokračovat v léčbě.

Sarah Whitneyová se svým synkem foto: Facebook/Sarah Whitney

Čerstvá maminka Sarah Whitneyová prožívá dosti nelehké období. Nejenže sama bojuje se zákeřnou nemocí, její už tak dost náročné období komplikuje i fakt, že nemůže kojit svého malého syna. Tomu jsou dnes už dva měsíce.

V této situaci však nezůstala sama, a tak se jí mnoho jiných maminek a známých snaží ze všech sil pomáhat. Zásobují jí mateřským mlékem, které malý Kal-El potřebuje. Jenže doručení této poněkud netradiční „zásilky“ stojí až 200 dolarů. Vznikla proto finanční sbírka, která má Sarah pomoct. V současnosti se podařilo vybrat už přes 1150 dolarů. Ti, kteří sbírku zorganizovali prosí také o pomoc s dalšími výdaji, jako je zdravotní pojištění a náročná léčba. 

Desítky až stovky přání

Lidé vyjadřují Sarah velkou podporu i jinak. Denně jí posílají desítky přání, aby se uzdravila a byla i nadále silnou osobou. Jiní jí děkují například i za to, že jim pomohla si mnohé uvědomit, některé maminky zas popisují své zkušenosti s rakovinou.

Sarah Whitneyová se svou rodinou
Sarah Whitneyová se svým mužem

„Tohle je definice síly a čisté lásky,“ napsala na Facebook fotografka Katie Murrayová, která Sarah s jejím synem během těžké životní etapy dokumentuje a jež zažila rakovinu prsu v rodině. O fotografování ji požádala sama Sarah. Na fotografiích maminku zachycuje s jejím malým synem nejčastěji v láskyplném objetí.

„Kojení je jak posvátné pouto a tohle mi rve srdce a zároveň jej nechává bít. Jsem šťastná, že jsem mohla tuto ženu a její rodinu poznat. A jsem poctěna, že mě oslovila, aby jí mohla fotografovat během těchto měsíců,“ uvedla dále s tím, aby lidé příspěvek sdíleli a pomohli Sarah bojovat s nepřízní osudu. 

Autor:
Témata: léčba, Facebook

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...