Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvůli rakovině přišla o prso. Teď shání peníze na mléko pro své dítě

Svět

  6:30
NEW YORK - Mladá Američanka Sarah Whitneyová během těhotenství zjistila, že trpí rakovinou prsu a svého před dvěma měsíci narozeného syna tak nemůže kojit. Prochází totiž náročnou léčbou a o jedno prso přišla. Před nedávnem proto lidé z jejího okolí založili sbírku, aby mohla svému miminku dopřát mateřské mléko a pokračovat v léčbě.

Sarah Whitneyová se svým synkem foto: Facebook/Sarah Whitney

Čerstvá maminka Sarah Whitneyová prožívá dosti nelehké období. Nejenže sama bojuje se zákeřnou nemocí, její už tak dost náročné období komplikuje i fakt, že nemůže kojit svého malého syna. Tomu jsou dnes už dva měsíce.

V této situaci však nezůstala sama, a tak se jí mnoho jiných maminek a známých snaží ze všech sil pomáhat. Zásobují jí mateřským mlékem, které malý Kal-El potřebuje. Jenže doručení této poněkud netradiční „zásilky“ stojí až 200 dolarů. Vznikla proto finanční sbírka, která má Sarah pomoct. V současnosti se podařilo vybrat už přes 1150 dolarů. Ti, kteří sbírku zorganizovali prosí také o pomoc s dalšími výdaji, jako je zdravotní pojištění a náročná léčba. 

Desítky až stovky přání

Lidé vyjadřují Sarah velkou podporu i jinak. Denně jí posílají desítky přání, aby se uzdravila a byla i nadále silnou osobou. Jiní jí děkují například i za to, že jim pomohla si mnohé uvědomit, některé maminky zas popisují své zkušenosti s rakovinou.

Sarah Whitneyová se svou rodinou
Sarah Whitneyová se svým mužem

„Tohle je definice síly a čisté lásky,“ napsala na Facebook fotografka Katie Murrayová, která Sarah s jejím synem během těžké životní etapy dokumentuje a jež zažila rakovinu prsu v rodině. O fotografování ji požádala sama Sarah. Na fotografiích maminku zachycuje s jejím malým synem nejčastěji v láskyplném objetí.

„Kojení je jak posvátné pouto a tohle mi rve srdce a zároveň jej nechává bít. Jsem šťastná, že jsem mohla tuto ženu a její rodinu poznat. A jsem poctěna, že mě oslovila, aby jí mohla fotografovat během těchto měsíců,“ uvedla dále s tím, aby lidé příspěvek sdíleli a pomohli Sarah bojovat s nepřízní osudu. 

Autor:
Témata: léčba, Facebook

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat