1. července 2015 6:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kvůli rakovině přišla o prso. Teď shání peníze na mléko pro své dítě

Sarah Whitneyová se svým synkem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sarah Whitneyová se svým synkem | foto: Facebook/Sarah Whitney

NEW YORK Mladá Američanka Sarah Whitneyová během těhotenství zjistila, že trpí rakovinou prsu a svého před dvěma měsíci narozeného syna tak nemůže kojit. Prochází totiž náročnou léčbou a o jedno prso přišla. Před nedávnem proto lidé z jejího okolí založili sbírku, aby mohla svému miminku dopřát mateřské mléko a pokračovat v léčbě.

Čerstvá maminka Sarah Whitneyová prožívá dosti nelehké období. Nejenže sama bojuje se zákeřnou nemocí, její už tak dost náročné období komplikuje i fakt, že nemůže kojit svého malého syna. Tomu jsou dnes už dva měsíce.

V této situaci však nezůstala sama, a tak se jí mnoho jiných maminek a známých snaží ze všech sil pomáhat. Zásobují jí mateřským mlékem, které malý Kal-El potřebuje. Jenže doručení této poněkud netradiční „zásilky“ stojí až 200 dolarů. Vznikla proto finanční sbírka, která má Sarah pomoct. V současnosti se podařilo vybrat už přes 1150 dolarů. Ti, kteří sbírku zorganizovali prosí také o pomoc s dalšími výdaji, jako je zdravotní pojištění a náročná léčba. 

Desítky až stovky přání

Lidé vyjadřují Sarah velkou podporu i jinak. Denně jí posílají desítky přání, aby se uzdravila a byla i nadále silnou osobou. Jiní jí děkují například i za to, že jim pomohla si mnohé uvědomit, některé maminky zas popisují své zkušenosti s rakovinou.

Sarah Whitneyová se svou rodinou
Sarah Whitneyová se svým mužem

„Tohle je definice síly a čisté lásky,“ napsala na Facebook fotografka Katie Murrayová, která Sarah s jejím synem během těžké životní etapy dokumentuje a jež zažila rakovinu prsu v rodině. O fotografování ji požádala sama Sarah. Na fotografiích maminku zachycuje s jejím malým synem nejčastěji v láskyplném objetí.

„Kojení je jak posvátné pouto a tohle mi rve srdce a zároveň jej nechává bít. Jsem šťastná, že jsem mohla tuto ženu a její rodinu poznat. A jsem poctěna, že mě oslovila, aby jí mohla fotografovat během těchto měsíců,“ uvedla dále s tím, aby lidé příspěvek sdíleli a pomohli Sarah bojovat s nepřízní osudu. 

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC TEAM LEADER

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 32 000 - 40 000 Kč