Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Kyjevany vyděsilo noční zemětřesení. To jedou zbraně na frontu, reagoval Kličko

Kyjevský starosta Vitalij Kličko stojí před obytným domem poškozeným dronem, který byl sestřelen při nočním ruském útoku. (8. května 2023) foto: ČTK

Otřesy a vibrace, které obyvatelé ukrajinského hlavního města mohli pocítit v noci ze soboty na neděli, byly prý způsobené převozem zbraní na frontu. Uvedl to kyjevský starosta Vitalij Kličko. „Zbraně jedou na frontu, nové a silné. S tím asi souvisely vibrace,“ řekl v televizi podle listu Ukrajinská pravda.
  19:14

Otřesy připomínající zemětřesení pocítili Kyjevané během nočního nepřátelského náletu na metropoli. Seismologové je ovšem mezitím ujistili, že v Kyjevě a jeho okolí ani jinde na Ukrajině žádné zemětřesení nezaznamenali.

Kyjev se v noci na dnešek stal terčem dalšího náletu ruských dronů íránské výroby. Podle úřadů šlo o největší útok od loňského začátku války.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj předložil parlamentu návrh zákona o uvalení sankcí proti Íránu po dobu 50 let, uvedla agentura Unian. Zatím není jasné, kdy by poslanci mohli o zákonu hlasovat.

Ukrajina žije v očekávání nové protiofenzivy s cílem osvobodit Ruskem okupovaná území. Před očekávanou protiofenzivou Rusko stupňuje vzdušné útoky na ukrajinská města.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!