2. března 2018 16:21 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Lavina na jihu francouzských Alp zabila čtyři turisty. Nacházeli se mimo značené trasy

Lavina na jihovýchodě Francie v blízkosti sedla Col de la Cayolle zabila čtyři turisty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lavina na jihovýchodě Francie v blízkosti sedla Col de la Cayolle zabila čtyři turisty. | foto: ČTK

NICE (FRANCIE) Lavina v departementu Alpes-Maritimes na jihovýchodě Francie v pátek zabila čtyři turisty, další člověk vyvázl s lehkými zraněními. S odvoláním na místní úřady to napsal web rozhlasové stanice France Info. Podle agentury AFP to byla pro departement u hranic s Itálií první smrtící lavina této zimy.

V horách severně od Azurového pobřeží tento týden až do čtvrtka vydatně sněžilo, místy připadlo přes půl metru sněhu. Pak se výrazně oteplilo, úřady tak ve čtvrtek vyhlásily druhý nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí na pětistupňové škále.

Přesto se do kopců v okolí obce Entraunes v pátek dopoledne vydala skupina pěti turistů s horským průvodcem. Lavina je patrně zasypala kolem poledne v blízkosti sedla Col de la Cayolle, kdy byli mimo značené trasy. France Info uvádí, že pod sněhem zůstali čtyři výletníci, poslední je zraněn a průvodce vyvázl bez újmy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!