25. června 2018 18:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Lesní požáry v Kalifornii ohrožují několik stovek domů

Letecký tanker zasahuje při rozsáhlých požárech v Kalifornii. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letecký tanker zasahuje při rozsáhlých požárech v Kalifornii. | foto: ČTK

SACRAMENTO Několik stovek domů na severu amerického státu Kalifornie ohrožují lesní požáry a úřady již nařídily evakuaci asi 3000 obyvatel. V pondělí o tom informovala agentura AP s tím, že dosud nejsou hlášeny žádné případy zraněných.

Hořet na severu Kalifornie začalo o víkendu. Požáry se kvůli suchému porostu a silnému větru rychle rozšířily. V oblasti jsou hlášena čtyři velká ohniska ohně a několik menších.

S požárem v regionu Spring Valley, který leží asi 160 kilometrů severozápadně...
Požáry v Kalifornii se kvůli suchému porostu a silnému větru rychle rozšířily.

S požárem v regionu Spring Valley, který leží asi 160 kilometrů severozápadně od kalifornské metropole Sacramenta, bojuje přes 230 hasičů. Oheň, který zatím není pod kontrolou, spálil přes 33 kilometrů čtverečních porostů, zničil 12 domů a ohrožuje zhruba 600 dalších staveb.

Požár v okrese Tehama, který již také zničil několik domů, kvůli větru rovněž rychle nabývá na síle. Podle hasičů hoří na ploše šesti kilometrů čtverečních a pod kontrolou je zhruba 20 procent plochy.

Na hasiče v Kalifornii zaútočil střelec, jeden hasič zemřel

Hasiči, kteří v pondělí zasahovali u požáru domova pro seniory v Long Beach na jihu Kalifornie, se stali terčem střeleckého útoku. Jeden ze dvou postřelených hasičů těžkým zraněním podlehl, život druhého ohrožen není, uvedla agentura AP. Policie předpokládá, že útočníkem byl jeden z obyvatel pečovatelského domu, krátce po incidentu byl zadržen.

Hasiči před svítáním místního času dostali hlášení, že ve výškové budově domova pro seniory hoří. Na místě objevili vytlučená okna, zápach po plynu a také požár, který uhasili. Krátce poté na hasiče zaútočil střelec.

Policie o zadrženém a ani o jeho možném motivu nesdělila žádné podrobnosti, uvedla jen, že zadržela jednoho z obyvatel domova, kterého považuje za útočníka. Policie také oznámila, že vedle dvou hasičů, z nichž jeden později zemřel, byl zraněn a hospitalizován ještě třetí člověk. Podrobnosti o jeho stavu a identitě známy nejsou.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!