Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Lev na Slovensku roztrhal chovatele na kusy, ve výběhu našli nohu

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Michal Sváček, MAFRA

Lev v úterý zaútočil na majitele malé soukromé zoologické zahrady na Slovensku u obce Oškerda nedaleko Kysuckého Nového Města. Muž zraněním na místě podlehl. Ve výběhu byla nalezena lidská noha, lev tělo chovatele pravděpodobně roztrhal na kusy.
  15:54

V zoo v městské části Oškerda lev smrtelně zranil majitele. Na místo vyjelo několik policejních aut i záchranka. Informoval o tom web tvnoviny.sk s odkazem na příbuzné zesnulého.

Smrt muže v úterý odpoledne oficiálně potvrdila policie. Ve výběhu prý byla nalezena lidská noha. Podle informací slovenského webu se záchranáři k tělu zemřelého hned tak nedostali. Museli totiž čekat na veterináře, který zvíře nejprve uspal.

Policie po přijetí oznámení na lince 158 na místo okamžitě vyslala všechny dostupné síly a prostředky, uvedla mluvčí krajského ředitelství policie v Žilině Zuzana Šefčíková. Na místě policisté našli tělo muže. Přesnou příčinu smrti určí pitva a nyní nelze poskytnout bližší informace, dodala.

Vchod do ranče střeží policisté, kteří dovnitř nikoho nepouštějí, napsal na svém webu list Sme. Podle něj ranč u Žiliny, který funguje více než 20 let, se už v minulosti dostal do středu pozornosti médií poté, co tygr pokousal mladou ženu, která jej chtěla pohladit. Zařízení s množstvím atrakcí čelilo i kritice, že zvířata drží v nevyhovujících podmínkách.

Na malém ranči nedaleko Žiliny chovají také tygry, kozy, ovce, lamy, velbloudy, osly, opice a další exotická zvířata.

Oškerda

Oškerda

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,