23. června 2012 12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Lidé byli v takovém šoku, že ani nehledali mrtvé dítě

Na leteckém snímku autobusu je vidět, jak ničivý náraz byl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na leteckém snímku autobusu je vidět, jak ničivý náraz byl | foto: ČTK

Osm obětí si vyžádala nehoda českého autobusu v Chorvatsku. Tři těžce zraněné, z toho dvě děti, vrtulník převezl do metropole Záhřebu. Podle informací místních médií je mezi mrtvými i malé dítě. Chorvatská média také přinesla svědectví záchranářů, kteří popisují situaci na místě.

"Do autobusu se dalo jen těžko dostat," řekl lékař záchranky Edo Emer, který na místě zasahoval. "Poprvé jsem zažil, že by lidé v šoku nebrečeli, dva nebo tři cestující nám pomáhali a zbylí netušili, co se děje a kde jsou," dodal Emer. Nejhorší pro něj bylo vyprošťovat mrtvé dítě. "Lidé byli v takovém stavu, že se po něm nikdo ani nesháněl," dodal.

K TÉMATU:

Podle chorvatských médií autobus kolem 04:00 SELČ sjel z dálnice A1 u tunelu Krpani. Portál Večernji list napsal, že podle nepotvrzených zpráv se neštěstí stalo poté, co řidič usnul. Server uvedl, že policie tak usuzuje z toho, že na místě havárie nejsou žádné stopy po brzdění. Řidič nehodu údajně přežil.

Podle pracovníků správy chorvatských dálnic nejspíše existuje i záznam nehody, protože autobus nejdříve narazil do sloupu, který nese videokameru sledující provoz.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.