Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Lidé z celého světa touží žít v Kanadě, ukázal průzkum. Kam by chtěli Češi?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

USA Na základě analýzy dat z internetového vyhledávání vznikl žebříček nejpopulárnějších oblastí v jednotlivých státech. Intenzita hesel spojených s migrací za dobu pandemie vzrostla téměř o třetinu. Přečtěte si, jaké jsou nejoblíbenější destinace.

Nejvyhledávanější země zveřejnila ve zprávě americká finanční společnost Remitly, která vychází z analýzy dat získaných z Google vyhledávače. Zpráva zachycuje výsledky ze 101 zemí, ve kterých se sledovaly poměrné měsíční výskyty hesel spojených se stěhováním do ciziny.

Společnost po dobu pandemie zaznamenala celosvětový nárůst vyhledávání frází značících plány migrace do jiných států. Například heslo „jak se přestěhovat do zahraničí“ bylo od ledna do října vyhledáváno o 29 procent více než v předešlé době.

Mezi všemi zeměmi zvítězila Kanada, ta byla nejvyhledávanější ve 30 zemích. Zpráva poukazuje na to, že Kanada je jedním z nejbezpečnějších států na světě, dobře si vede i v žebříčku nezaměstnanosti a imigrantům nabízí vstřícné podmínky. Nadto se stát pyšní mnoha přírodními skvosty. Kanadu si zvolili Britové, Mexičané, Francouzi, většina státu severní Afriky nebo například Indové.

Kanaďané nejvíce vyhledávali druhou nejúspěšnější zemi – Japonsko. O životě ve východoasijské monarchii mimo ně sní i Američané či Australané a velká část obyvatel jihovýchodní Asie. Spojené státy skončily až na překvapivé deváté pozici společně s Velkou Británií. Zajímavé je, že USA nejvíce vyhledávali  zrovna Rusové. V arabském světě dominoval Katar, který skončil se šesti preferenčními body na pátém místě.

V Evropě je nejpopulárnější zemí Španělsko, které upřednostnilo 12 zemí. Většina z preferencí pocházela z Jižní Ameriky. To výzkumníci přičítali jazykové blízkosti. Třetí se v žebříčku umístilo Německo, které své body nasbíralo ve východní Evropě. Rovněž Češi podle zprávy touží po životě ve Spolkové republice. Evropané často nejvíce vyhledávají namísto zámořských oblastí nedaleké státy. Němci chtějí bydlet ve Švýcarsku, Ukrajinci v Polsku, Španělé ve Francii, Italové v Německu, Švédové a Finové zase ve Španělsku.

Šéf Remitly Jago McKenzie se domnívá, že hlavní motivací, proč lidé opouští svou vlast, je kvalita života a vyšší platové ohodnocení, které migrantům následně umožňuje živit příbuzné v rodné zemi. „Myslím, že rok 2020 byl příležitostí zvážit možnosti, jak změnit svůj život k lepšímu,“ dodává závěrem ředitel McKenzie pro britský list DailyMail.

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!