13. listopadu 2007 21:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

LN: 'UFO je hrozba národní bezpečnosti'

UFO | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy UFO |

WASHINGTON/PRAHA Bývalí piloti a úředníci žádají americkou vládu, aby obnovila Projekt Modrá kniha, který zkoumal neidentifikovatelné létající objekty (UFO).

Když kongresman a jeden z demokratických prezidentských kandidátů Dennis Kucinich nedávno v televizi prohlásil, že viděl UFO, stal se okamžitě terčem posměchu. Většina komentátorů po jeho „přiznání“ usoudila, že je prostě cvok.

V pondělí se takových „cvoků“ sešlo ve Washingtonu devatenáct, převážně pilotů a lidí, kteří se zabývali letectvím. Bývalý pilot a guvernér státu Arizona Fife Symington jejich jménem vyzval americkou vládu, aby přestala tvrdit, že veškerá pozorování UFO lze logicky vysvětlit a po téměř čtyřiceti letech je začala opět vyšetřovat.

„Chceme, aby americká vláda přestala držet při životě mýtus, že všechna UFO je možné vysvětlit racionálně,“ prohlásil Symington, jenž je přesvědčen, že neidentifikovaný létající objekt viděl v roce 1997.

„Domníváme se, že by se v zájmu národní bezpečnosti a bezpečnosti letového provozu měla každá země snažit identifikovat objekty ve svém vzdušném prostoru,“ stojí v prohlášení, pod které se podepsali všichni účastníci setkání. „Zvlášť po 11. září už nelze ignorovat výsledky radarových měření... která není možné spojit s chováním existujících letadel či vrtulníků,“ uvedli bývalí piloti ze sedmi zemí na tiskové konferenci.

Další podrobnosti
o obnovení výzkumu UFO
si přečtěte ve středečním vydání deníku


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!