Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muž v centru Londýna pobodal dva policisty, strážníci ho zneškodnili taserem

Svět

  11:36
Dva policisté utrpěli v pátek časně ráno zranění v centru Londýna, když na ně zaútočil muž ozbrojený nožem. Oba policisté byli převezeni do nemocnice, útočník byl zadržen.

Incident se odehrál kolem 06:00 místního času (07:00 SELČ) na Leicester Square. „Muž byl zatčen pro podezření z těžkého ublížení na zdraví a z napadení pracovníka záchranné služby,“ uvedla policie.

„Dva policisté utržili bodné rány a jsou v nemocnici,“ dodala. Podle listu The Telegraph útočník jednoho z nich bodnul do krku, druhého zasáhl do paže. Oba strážníci byli neozbrojení. Pachatele následně zpacifikovali další policisté, kteří na místo dorazili záhy a proti muži použili taser.

Dva policisté utrpěli zranění na Leicester Square v Londýně, když na ně zaútočil muž ozbrojený nožem. (16. září 2022)

„Další okolnosti případu se nyní snažíme objasnit. Incident nevyšetřujeme jako teroristický čin,“ konstatovala policie. Podle The Telegraphu se napadení policisté snažili pachateli na ulici nejprve pomoci, neboť se choval „zvláštně“. On na ně ale náhle vytáhl nůž a zaútočil.

Starosta Londýna Sadiq Khan útok označil za děsivý. „Tento útok na policisty sloužící v Soho je naprosto otřesný. Tito stateční důstojníci plnili svou povinnost a pomáhali veřejnosti v této významné době pro naši zemi. Myslím na ně a jejich blízké,“ uvedl Khan.

V centru Londýna je v současnosti množství lidí, kteří se přišli rozloučit se zesnulou královnou Alžbětou II. Rakev je vystavena v budově parlamentu. Útok odehrál na jiném místě, než jsou vzpomínkové akce.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!