21. srpna 2017 15:21, aktualizováno  23:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Další zvrat v pátrání po novinářce z dánské ponorky. Policie našla zohavené ženské tělo

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Novinářka Kim Wallová a ponorka, v které zahynula. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novinářka Kim Wallová a ponorka, v které zahynula. | foto: Reuters

KODAŇ Zohavené ženské tělo našla v pondělí dánská policie v rámci pátrání po pohřešované švédské novinářce na pobřeží nedaleko Kodaně. K objevu došlo nedlouho poté, co dánský majitel amatérsky postavené ponorky Peter Madsen, který čelí podezření z neúmyslného zabití žurnalistky Kim Wallové, vyšetřovatelům přiznal, že žena zemřela na palubě jeho stroje. Údajně se tak stalo při nehodě a on ji následně pohřbil v moři.

Novinářku Wallovou naposledy viděli, jak vstupuje na Madsenovu ponorku, o níž psala reportáž. Vynálezce původně tvrdil, že Kim Wallová sice na jeho plavidle byla, ale později z něj vystoupila. Zda patří nalezené ženské tělo právě pohřešované Švédce, zatím není jasné. Nepodařilo se ho zatím identifikovat. Chybí mu totiž hlava, nohy i ruce.

Dánské a švédské námořní úřady v rámci vyšetřování zmizené Wallové zmapovaly cestu ponorky v zátoce Köge a v úžině Öresund z osudné noci v polovině srpna a do oblasti nacházející se mezi oběma zeměmi byli několikrát vysláni potápěči. Po těle novinářky v pondělí pátrali mimo jiné za pomoci sonarů. Policie bude v hledání pokračovat i v následujících dnech.

Peter Madsen.
Policejní technici prohledávají ponorku dánského podnikatele Petera Madsena po...

Třicetiletá reportérka Wallová nastoupila do Madsenovy ponorky 10. srpna, loď se ale později potopila. Madsen se zachránil, Wallová však byla od té doby nezvěstná. Ve vraku ponorky její tělo nalezeno nebylo. Madsen až doposud tvrdil, že ženu vysadil ještě před nehodou v Kodani. Policie ho ale vzhledem k nesrovnalostem v jeho výpovědi obvinila z neúmyslného zabití novinářky, napsal dánský tisk.

ČTK
  • 11Diskuse

Najdete na Lidovky.cz