28. února 2017 7:24 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Malé soukromé letadlo narazilo v Kalifornii do domu. Nejméně čtyři mrtví

Při nehodě letadla zemřeli nejméně čtyři lidé. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Při nehodě letadla zemřeli nejméně čtyři lidé. | foto: Reuters

LOS ANGELES Nejméně čtyři lidé zemřeli při letecké nehodě v Kalifornii, kde v pondělí narazilo malé soukromé letadlo do bloku obytných domů. Po dalších pěti pohřešovaných pátrají záchranáři, uvedl list Los Angeles Times. Úřady se domnívají, že nejméně jednou z obětí je někdo z obyvatel domu, identita dalších není jasná. Příčina havárie se vyšetřuje.

Stroj Cessna 310 se krátce po vzletu ve městě Riverside poblíž Los Angeles zřítil na obytné domy, z nichž dva zasáhl a způsobil požár. K neštěstí došlo krátce před 17:00 místního času (dnes 2:00 SEČ) necelý kilometr od letiště, z něhož se dva dospělí a tři dospívající děti vraceli domů do San Jose po návštěvě Anaheimu.

Podle šéfa místních hasičů Michaela Moorea se podařilo zachránit jednu z dívek z letadla, která pád přežila pouze s lehčími zraněními. Jeden z místních obyvatel byl převezen do nemocnice v kritickém stavu. Podrobnosti o čtyřech mrtvých ani pěti pohřešovaných dosud nebyly zveřejněny.

K havárii letadla byli přivoláni i hasiči, kteří museli bojovat s ohněm.

K havárii letadla byli přivoláni i hasiči, kteří museli bojovat s ohněm.

Hasiči evakuovali obyvatele z celého obytného bloku, neboť letedlo s plnou nádrží paliva po nehodě vytrvale hořelo.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz