Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

‚Mami, našel jsem lego.’ Chlapec zničehonic vysmrkal kostičku, kterou ztratil před dvěma lety

Svět

  12:07
Dunedin (Nový Zéland) - Sedmiletý Sameer Anwar z Nového Zélandu si před dvěma lety strčil kostičku lega do nosu. Přestože se v dutině ztratila, chlapci kupodivu celé dva roky nečinila žádné potíže. Podle mínění praktického lékaře kostka měla projít trávicím traktem, a tak všichni na „ztracenou hračku“ zapomněli. To se ale změnilo v neděli, kdy lego najednou vysmrkal.

Lego (ilustrační foto). foto: lego.com

Lego chce recyklovat své slavné kostky. Pilotní projekt startuje v USA

„Včera večer se stalo něco neuvěřitelného. Talíř plný napečených košíčků přiměl syna k tomu, aby si k nim pořádně přičichl, pak ho ale začal bolet nos. Mysleli jsme, že natáhl nosem drobky z košíčků,“ uvedli rodiče pro britský list The Guardian. O to větší překvapení bylo, když mu matka pomohla se vysmrkat a místo růžových drobečků z nosu vypadal kousek ze stavebnice. 

Tmavá a houbovitá část hračky je podle jeho otce paže nějaké postavičky. Sedmiletý Sameer byl z nálezu nadšený. „Mami, našel jsem lego,“ vykřikl. 

Otec Sameera se s manželkou v roce 2018 vyděsili, když za nimi chlapec přišel se slovy, že se mu kus lega ztratil v nose. V dutinách však hračku nenašli ani rodiče, ani praktický lékař. Ten oba ale uklidnil, že plastový kousek nejspíše projde v pořádku trávicím traktem, chlapec si navíc po celou dobu na žádné potíže nestěžoval.

VIDEO: Čína si utahuje z Američanů, že virus podcenili. Obě země ztvárnily postavičky z lega

Není to ale poprvé, kdy malý Sameer něco takového udělal. Ve třech letech si do nosní dutiny vložil imitaci perly, naštěstí byl poblíž otec, aby ji vyndal. Rodiče si nyní ze syna dělají legraci. „Kus hračky asi věnujeme muzeu,“ vtipkovali. 

Ztracené kusy lega v dětských nosních dírkách nejsou žádným překvapením, ztrácejí se podobně jako korálky, jádra popcornu či hrášek. V roce 2018 výzkumníci spolkli lego, aby dokázali určit dobu, kterou plastové hračky prochází jejích trávicím traktem. Chtěli tak prý uklidnit dotčené rodiče. 

Autoři: