23. srpna 2017 8:38 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Maroko zadrželo dva muže, podezřívá je z vazeb na teroristy ze Španělska

Ulice před rodinným domem bratrů Jakúbových v Maroku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ulice před rodinným domem bratrů Jakúbových v Maroku | foto: Reuters

RABAT Marocká policie zadržela dva muže, které podezřívá z vazeb na teroristy, kteří stojí za útoky ve Španělsku. Informovala o tom v úterý marocká televizní stanice 2M s tím, že dvojice byla zatčena již v neděli.

Jeden ze zadržených byl dopaden nedaleko španělské enklávy Melilla a podle 2M žil 12 let v Barceloně. Stanice podle agentury Reuters uvedla, že je podezřelý z vazeb na teroristické hnutí Islámský stát a z přípravy útoku na španělskou ambasádu v Rabatu. Podrobnosti k tomuto útoku televize nezveřejnila.

Tento muž, kterému je 28 let, zřejmě nebyl v přímém spojení s teroristickou buňkou ve Španělsku, jejich činy ale oslavoval na facebooku.

Druhý muž byl zadržen v blízkosti hranic s Alžírskem, žil ale v katalánském městě Ripoll na severovýchodě Španělska. V tomto městě bydlela i řada členů teroristické buňky.

Útoky z konce minulého týdne v Katalánsku si vyžádaly 15 obětí. Podle vyšetřovatelů za útoky stála buňka, která měla 12 členů, osm z nich je podle všeho po smrti, další čtyři pak policie zadržela. Tři z nich zůstávají ve vazbě a čtvrtého soudce v úterý propustil.

ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.