Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Matce volal z Egypta můj zoufalý bratr, že mu umřela manželka a dcera'

Svět

  15:51aktualizováno  17:04
PRAHA - V noci našel český turista v hotelovém apartmá v Egyptě bezvládně ležet svou manželku a osmiletou dceru. Obě byly mrtvé. Než i on sám zkolaboval, ještě stihl zavolat do Česka. Podle své sestry, která telefonát převyprávěla v České televizi, se ještě na pokoji snažil oživovat dceru. Zachránit ji však už nedokázal.

Hotel v Hurghadě, kde Češky zemřely foto: www.titanicpalace.com

"Bratr, když nalezl svojí manželku s dítětem, kteří už byli mrtví, zavolal mamce a mamka pak zavolala mě," popsala rozechvělým hlasem v úterý odpoledne v rozhovoru sestra muže, který nyní leží v nemocnici Thebs Hospital ve stabilizovaném stavu.

"Bratr nejdřív zkusil oživit dceru. Pak běžel na recepci, kde vyvolal rozruch, a oni kontaktovali delegátku," dodala. Zjevně rozrušená pak popsala, jak její bratr začal po příjezdu záchranky na hotelový pokoj kolabovat a stále přitom mluvil s matkou. Po převozu do nemocnice mu prý vypumpovali žaludek, jeho stav je stále vážný.

VÍCE O PŘÍPADU:

Podle ženy je nejhorší nejistota, kterou nyní s matkou v Česku prožívají. Kromě nočního telefonu totiž z místa nemají žádné informace, oficiálně je totiž zatím nikdo nekontaktoval. "Pojišťovna nám vůbec nepomáhá, jsem z toho zoufalá. Nevím pořádně, co se děje a jaký bude následující postup," hlesla se slzami v očích. Ona sama informovala ministerstvo zahraničí, které ji zatím také žádné další informace nepředalo.

Rodina, která pochází z Karviné, byla v egyptském letovisku Hurghada na dovolené již od minulého pátku. Spekuluje se o tom, že matka i dcera zemřely v důsledku otravy jídlem. Celá rodina se podle příbuzných stravovala jen v hotelu. Na možnou otravu jídlem ukazuje i nepotvrzená informace ČTK o tom, že trojice údajně navštívila restauraci typu a la carte, kde mohla dostat odlišné jídlo než ostatní hoteloví hosté. Jiní ubytovaní v komplexu žádné zažívací problémy neměli.

Autor: