Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McCain spáchal sebevraždu, aby se vyhnul válečnému soudu, tvrdí stránka oblíbená mezi příznivci Trumpa

Svět

  5:00
Washington/Praha - Americký senátor John McCain zemřel v sobotu na rakovinu mozku. Taková je však podle amerických konspiračních stánek pouze oficiální verze. Ve skutečnosti McCain buď spáchal sebevraždu, aby se vyhnul válečnému soudu za podporu teroristů z Islámského státu, nebo je ještě na živu, aby mohl dále pracovat pro „vnitřní stát“, který se snaží podkopat Trumpovu vládu.

Zesnulý americký senátor John McCain. foto: Reuters

Zemřel válečný hrdina a senátor John McCain. Podlehl agresivní formě rakoviny mozku

Smrt amerického senátora McCaina zasáhla celé Spojené státy americké – ať už senátorovy odpůrce nebo příznivce. Mezi nimi je například i americká kandidátka na senátorku Kelli Wardová. Ta podle CNN uvedla, že oznámení o přerušení McCainovy léčby bylo schválně načasované tak, aby od ní odtáhlo mediální pozornost a snížilo její šance vyhrát úterní primárky do amerického senátu. Wardová se s McCainem neúspěšně utkala v republikánských primárkách do amerického senátu v roce 2016.

Věznice na Guantanámu

Armádní vězení bylo na americké základně v zátoce Guantanámo zprovozněno v roce 2002 za vlády George Bushe mladšího. Barack Obama slíbil, že vězení zavře. Počet vězňů se za jeho vlády snížil z 245 na 41. V lednu 2018 podepsal Donal Trump rozkaz nechat věznici otevřenou na neurčito. V současné době je ve věznici 40 osob.

McCainovu smrt dále rozvíjí i americká stránka zabývající se konspiračními teoriemi. Ta je populární mezi příznivci Donalda Trumpa, uvádí server Washington Post. Právě Trumpa McCain opakovaně kritizoval.

Podle stránek senátor v sobotu nepodlehl rakovině, ale spáchal sebevraždu. Proč? Aby zabránil svému odtažení na americkou Námořní základnu v zátoce Guantanámo, kde se nachází i armádní vězení. Tam by podle konspiračních teoretiků byl postaven před válečný tribunál za dlouhodobou podporu teroristů z Islámského státu.

I proto prý McCain nosil před svou smrtí zdravotní botičku na jedné noze. Zakrýval tak údajně vězeňský náramek připevněný na noze. Podle řady konspiračních teorií, která se souhrnně označuje jako QAnon, které věří část Trumpových příznivců, mohl skrze tento náramek Trump sledoval McCainův pohyb.

22.listopadu 2017 v 20:58, příspěvek archivován: 28.srpna 2018 v 16:14

Mother, father & puppy of the bride in beautiful Cornville #Arizona yesterday! https://t.co/sd3rsye1OV

Tuto teorii sdílel na Twitteru i vedoucí jednoho z konspiračních fór. „John McCain spáchal sebevraždu, než aby čelil armádnímu tribunálu. Je dobře, že prezident přivítal v Bílém domě šiřitele této konspirační teorie!“ napsal Will Sommer na Twitteru s odkazem na čtvrteční návštěvu konspiračního teoretika Lionela Lebrona v sídle prezidenta. Lebron kromě toho, že McCain spáchal sebevraždu, věří i tomu, že Trump bojuje s „vnitřním státem“.

24.srpna 2018 v 20:29, příspěvek archivován: 28.srpna 2018 v 16:15

„Vnitřní stát“

Americká konspirační teorie. Vlivní členové vládních hnutí a armády podle ní skrytě manipulují s vládní politikou a snaží se tak poškodit současného prezidenta. Pojem je oblíbený mezi příznivci Donalda Trumpa, v minulosti ho používal i Steve Bannon na svém serveru Breitbart News, kde se skrze termín snažil zdiskreditovat kritiky současného amerického prezidenta.

Pokud McCain nespáchal sebevraždu, aby se vyhnul vězení, je určitě na živu, uvádějí stránky. Stejně jako rakovina mozku mohla být i samotná smrt pouhým výmyslem, aby mohl americký senátor v klidu pokračovat ve svojí práci pro „vnitřní stát“ a nadaci Clintonových.

Samotného senátora by tato tvrzení podle Washington Post pravděpodobně pobavila, sám se totiž zabýval odhalováním konspiračních teorií. „Ignorují vědecké metody a diktát logiky. Konspirační teoretici se honí za jakoukoliv informací, nezáleží na tom, jak je chatrná, a napasují ji na své předem dané závěry,“ napsal na adresu konspiračních teorií McCain v roce 2009, kdy představoval knihu vyvracející konspirační teorie spojené s 11. zářím.

Autor:

Mohlo by vás zajímat