Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Měl letět MH17 i ztraceným MH370, obě cesty na poslední chvíli změnil

Holandský cyklista Marten de Jonge. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Holandský cyklista Marten de Jonge. | foto: TwitterReprofoto

Holandský cyklista Maarten de Jonge se letos takříkajíc "znovu narodil" - a to rovnou dvakrát. Měl totiž zarezervováno místo v letu MH370, který zmizel letos v březnu, i v malajsijském boeingu sestřeleném ve čtvrtek nad Ukrajinou. Jen díky změně plánu na poslední chvíli unikl oběma katastrofám.

De Jonge chtěl letět z Amsterdamu do Kuala Lumpuru ve čtvrtek právě inkriminovaným letem MH17, nakonec se ale rozhodl svou cestu přesunout na neděli. Informoval o tom server itv.com.

ČTĚTE TAKÉ:

Po sestřelení letounu poslal na svůj Twitter odkaz na událost a dodal: "Kdybych dnes odletěl, tak...". Byla to pro něj navíc děsivá připomínka letošního března. Tehdy na poslední chvíli vyměnil svou letenku na let MH370 malajsijských aerolinek, které se ztratilo nad Indickým oceánem. Rozhodl se totiž letět o hodinu dříve.

Sílu pro pozůstalé

Marten de Jonge pak uvedl na svých webových stránkách, že ho ohromil počet ohlasů k jeho příběhu. Taktéž vyjádřil úctu a soustrast pozůstalým obětí z obou neštěstí.

"Mám radost za sebe i svou rodinu, že jsem se nakonec rozhodl změnit plán a do letadla nenasednout. Můj příběh však není ničím v porovnání s utrpením, kterým muselo projít mnoho lidí. Pozornost by se měla soustředit na oběti katastrofy a jejich pozůstalé. Všem, kterých se tato tragédie týká, přeji mnoho síly," uvedl de Jonge.

De Jonogovy rodiče se nyní obávají, jak bude probíhat jeho nedělní odlet. Cyklista si je prý jistý, že vše proběhne hladce. "Měl jsem už dvakrát štěstí," dodal.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....