7. července 2017 13:21 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

V obklíčení demonstrantů. Melania Trumpová nemůže opustit vilu v Hamburku

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 19Diskuse
První dáma Melania Trump při návštěvě Koperníkova vědeckého centra ve Varšavě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy První dáma Melania Trump při návštěvě Koperníkova vědeckého centra ve Varšavě. | foto: Reuters

HAMBURK Manželka amerického prezidenta Trumpa Melania, která se v pátek měla účastnit doprovodného programu během summitu G20, zatím kvůli demonstrantům nemůže opustit vilu v Hamburku, v níž přebývá. Informovala o tom agentura DPA, podle které se kvůli protestům mění i doprovodný program ostatních partnerek a partnerů státníků.

„Od policie jsme zatím nedostali bezpečnostní povolení k opuštění domu,“ řekla DPA v brzkém odpoledni mluvčí americké první dámy. K ostatním se podle ní Trumpová připojí, jakmile to bude možné.

Melania Trumpová bydlí spolu se svým manželem ve vile, kterou hamburská radnice využívá pro hosty. Dům leží nedaleko centra přístavního města a je od čtvrtečního příletu Trumpa do Hamburku cílem zvědavců. Demonstranti se už dnes ráno snažili zablokovat cestu, kterou měl Trump směřovat na dopolední jednání. Zatímco u něj se jim to nepodařilo, Trumpovou přinejmenším zdrželi.

Součástí doprovodného programu byla mimo jiné projížďka lodí hamburským přístavem, o kterou Trumpová přišla. Pro všechny byla zrušena návštěva německého klimatického centra, kterou mají nahradit přednášky odborníků v hotelu Atlantic, kde bydlí německá delegace.

Prezident Donald Trump s první dámou Melanii Trump.
Přílet Donalda Trumpa a jeho manželky Melanie Trump do Varšavy.

Návštěvu klimatického centra do programu zařadil manžel německé kancléřky Angely Merkelové. Podle pozorovatelů byla jeho volba reakcí na Trumpovo červnové rozhodnutí odstoupit od pařížské dohody o ochraně klimatu.

První dáma napsala na Twitter, že myslí na zraněné během protestu. „Doufám, že jsou všichni v bezpečí!“

ČTK
  • 19Diskuse

Najdete na Lidovky.cz