Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Meteorit na Rusko přivolali homosexuálové, řekl prokremelský novinář

Svět

  6:00
Svérázný příspěvek do diskuse o kontroverzním "homofobním" zákonu vnesl známý ruský novinář Arkadij Mamontov. Ve svém televizním pořadu prohlásil, že roj meteoritů, který letos v únoru dopadl na město Čeljabinsk, přivolalo působení ruských gayů. Bylo to varování před "netradičními sexuálními vztahy", uvedl.

Kombinovaný snímek zachycuje meteorit nad Čeljabinskem. foto: ČTK

Roj meteoritů, který 15. února tohoto roku dopadl na ruské město Čeljabinsk na Urale, zranil přes tisíc lidí a způsobil škody v hodnotě miliardy rublů (asi 630 milionů korun) (více čtěte ZDE). Arkadij Mamontov je sice novinář, nikoli astronom, o příčinách výbuchu meteoru a následné destrukce má však jasno.

"Je to varování pro nás všechny, že musíme zachovat naše tradice, rodinu, tradiční lásku, nebo na nás nedopadne jen čeljabinský meteorit, ale něco ještě většího," vysvětlil ve svém televizním pořadu Zvláštní zpravodaj Mamontov, jehož provládní zpravodajská agentura RIA Novosti nazývá "slavným novinářem". Divákům rovněž připomněl biblická města Sodomu a Gomoru, která za jejich prostopášnost stihl boží hněv.

Homofobie v ruské společnosti

Součástí pořadu byl také dokumentární film "Pokrytci", který tvrdí, že ruská LGBT komunita chystá v zemi "homosexuální revoluci", a to za plného vědomí a finanční podpory Západu, který tak chce "Rusko zničit", citoval novináře The Huffington Post.

"Netradičním sexuálním vztahům" je třeba učinit přítrž, odkázal Mamontov na zákon o zákazu propagace homosexuality, který v zemi platí od letošního července. Kvůli tomuto kontroverznímu legislativnímu opatření čelí Moskva ostré kritice, jež ji viní z porušování lidských práv, ruská vláda si však neochvějně stojí za svým a zákon hájí. "Chceme chránit naši mladou generaci, jejíž duše se teprve formuje. Chránit proti propagandě alkoholismu, drog a netradičních sexuálních vztahů," řekl v srpnu ruský ministr sportu, cestovního ruchu a mládeže Vitalij Mutko (více čtěte ZDE).

Mamontovo televizní vystoupení vyvolalo vlnu pobouření, v prvé řadě mezi ruskými LGBT aktivisty, kteří se obrátili na státní zastupitelství se žádostí o prověření, zda se novinář nedopustil šíření nenávisti a xenofobie. Mamontova jejich reakce nepřekvapila. "Jsem si vědomý toho, že sodomité - jak by měli být správně nazýváni - budou velmi pohoršeni," prohlásil.

Pád meteoritu u Čeljabinsku:

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat