Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss zabitá v přestřelce patřila ke gangu, střílela na vojáky

Svět

  17:26
MEXIKO - Dvaadvacetiletá mexická královna krásy, která byla zabita koncem listopadu během přestřelky mezi armádní jednotkou a překupníky drog, střílela na vojáky. Informovala o tom agentura EFE s odvoláním na mexickou prokuraturu.

Dvaadvacetiletá mexická královna krásy María Susana Floresová , která byla zabita koncem listopadu během přestřelky mezi armádní jednotkou a překupníky drog foto: ČTK

María Susana Floresová cestovala 24. listopadu v autě se skupinou ozbrojených mužů po vedlejší silnici v severomexickém státě Sinaloa. Když je vojáci zastavili, vystoupila z auta se zbraní v ruce a zapojila se do přestřelky.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle prokuratury to dokazují testy, při nichž se na jejích rukou našly stopy po chemických látkách vznikajících při střelbě. Řekl to zástupce prokuratury státu Sinaloa Enrique Feregrino. Kriminalisté provedli podrobný test na přítomnost olova a barya, neboť tělo mladé ženy bylo nalezeno poblíž útočné pušky typu AK-47.

Podle původních informací prokuratury sloužila žena gangsterům při přestřelce jako živý štít. Během střelby zahynuli kromě ní dva vojáci a jeden civilista.

Snoubenec bossem drogového kartelu

Podle mexických médií Floresová, která v únoru zvítězila v soutěži krásy s názvem Žena Sinaloy 2012, cestovala v autě se svým snoubencem. Tím je údajně Orzo Iván Gastelún, domnělý boss drogového kartelu Sinaloa, kterému se podařilo z místa přestřelky uprchnout.

Zastřelená mexická Miss Maria Susana Flores Gamez

Podle EFE není Floresová první královnou krásy, která byla ve spojení s některým z drogových gangů. V roce 2008 zatkla mexická policie tehdejší vítězku soutěže krásy v Sinaloe Lauru Elenu Zúňigovou společně se sedmi muži. Skupina měla u sebe zbraně a peníze údajně pocházející z trestné činnosti.

Válka drogových gangů trvá v Mexiku již šest let. Podle nevládních organizací od zahájení vojenské ofenzivy proti drogovým gangům koncem roku 2006 přišlo o život více než 37.000 lidí. Zatím posledním hrůzným nálezem spjatým s bojem mezi kartely je devět rozřezaných těl v igelitových pytlích, které objevila místní policie v neděli na severu země.

Autoři: ,
Témata: Sinaloa, AK-47, Mexiko

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat