22. září 2017 8:25 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Zemětřesení v Mexiku má 273 obětí. Záchranáři dál hledají živé

Po zemětřesení v Mexiku se probudila sopka Popocatépetl. Otřesy zabily nejméně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po zemětřesení v Mexiku se probudila sopka Popocatépetl. Otřesy zabily nejméně... | foto: Reuters

MEXIKO Počet obětí zemětřesení v Mexiku vzrostl na 273, z toho 137 v metropoli Mexiku. Informoval o tom ve čtvrtek úřad mexického prezidenta s tím, že mtrví jsou hlášeni z pěti dalších států. Záchranáři přitom dva dny po ničivých otřesech o síle 7,1 stupně stále pátrají po možných přeživších v troskách desítek domů, avšak naděje na vyproštění živých klesá s každou hodinou.

Celkem 73 lidí zahynulo ve státě Morelos, 43 mrtvých evidují úřady v sousední Pueble, kde bylo epicentrum otřesů. Ve státě Mexiko v okolí metropole zemřelo 13 lidí, v Guerreru šest a v Oaxace jeden člověk.

Prezident Enrique Peňa Nieto ve čtvrtek uvedl, že má informace o desítce spadlých domů v metropoli, kde záchranáři věří v nalezení živých. V nemocnicích bylo po otřesech ošetřeno přes 2000 osob.

Záchranářům se od úterního seismického úderu podařilo dostat ze sutin více než pět desítek lidí a navzdory občasnému dešti komplikujícímu práci věří v další úspěchy. Z jedné zřícené kancelářské budovy byli téměř 36 hodin po zemětřesení vyproštěni tři živí lidé.

Po zemětřesení v Mexiku se probudila sopka Popocatépetl. Otřesy zabily nejméně...
Ošetřovatelé pomáhající u oživování a ošetřování studentů z trosek mexické...

Do země navíc míří na pomoc týmy záchranářů, hasičů a specialistů se psy například z Chile, Panamy, Brazílie a Ekvádoru, ale třeba také z Izraele.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz