Pondělí 24. ledna 2022, svátek má Milena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mexický ranč skrýval hromadné hroby

Svět

  9:41
TAMAULIPAS - Osm hromadných hrobů s 59 mrtvými těly našli dnes policisté ve státě Tamaulipas na severovýchodě Mexika při hranicích s USA. Mrtví byli nalezeni při pátrání po pachatelích únosu linkového autobusu, během něhož policisté zadrželi 11 únosců a osvobodili pět cestujících.

Policie odváží těla obětí nalezených v masových hrobech. foto: Reuters

Vyšetřovatelé předpokládají, že zbylé cestující z autobusu únosci zabili a uložili do vyhloubených jam.

Hroby byly nalezeny na ranči San Fernando nedaleko obce La Joya. V největším z nich bylo uloženo 43 těl. Autobus uneslo 25. března pravděpodobně komando některého z drogových gangů, které v oblasti operují.

Okolnosti únosu zatím policistům nejsou jasné, ale únosy autobusů a okrádání a vraždění jejich pasažérů jsou v této části Mexika sužované krvavou válkou narkomafie poměrně časté.

Tamaulipas

Válka drogových  gangů
Nedaleko od místa dnešního nálezu našli loni v srpnu policisté mrtvoly 72 přistěhovalců ze Střední a Jižní Ameriky, které podle vyšetřovatelů zavraždilo komando drogového kartelu Zetas. Oblast leží asi 130 kilometrů od texaského pohraničního města Brownsville.

Drogové bandy v Mexiku soupeří o kontrolu lukrativních pašeráckých cest do Spojených států v krvavých válkách, jejichž součástí jsou přestřelky v ulicích, pumové útoky i inscenované popravy.

Čtěte více:

Boj s drogovou kriminalitou se stal jednou z priorit vlády prezidenta Felipeho Calderóna. Od konce roku 2006, kdy Calderón zahájil proti gangům rozsáhlou armádní ofenzivu, si násilí spojené s narkotiky vyžádalo přes 28.000 lidských životů.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat