10. března 2015 4:02, aktualizováno  4:44 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Deset mrtvých po srážce vrtulníků. Mezi nimi i dva francouzští olympijští medailisté

Trosky jednoho z vrtulníků po srážce s druhou helikoptérou v Argentině | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trosky jednoho z vrtulníků po srážce s druhou helikoptérou v Argentině | foto: Reuters

LA RIOJA/PAŘÍŽ V odlehlé části severozápadní Argentiny se v neděli srazily dvě helikoptéry, na palubě vezly 10 lidí. Nikdo nepřežil. Mezi mrtvými je i pětadvacetiletá plavkyně Camille Muffatová, šampionka z olympiády v Londýně 2012, kde získala ještě stříbrnou a bronzovou medaili. Zemřel také boxer Alexis Vastine, držitel bronzu z Pekingu 2008. Šlo o soutěžící a štáb reality show o přežití Dropped.

Camille Muffatová se střbrnou olympijskou medailí v Londýně  2012

Camille Muffatová se střbrnou olympijskou medailí v Londýně 2012

Informaci o srážce přinesla místní televizní stanice TN, kterou o ní informoval ministr pro bezpečnost provincie César Angulo. Helikoptéry se srazily blízko Villa Castelli v provincii La Rioja, což je zhruba 1170 kilometrů od hlavního města Buenos Aires. Angulo uvedl, že podle svědků byla slyšet exploze. Příčiny tragédie jsou zatím nejasné, panovalo dobré počasí.

V pondělí v půl čtvrté ráno vydal podle agentury Reuters Elysejský palác zprávu, že osm z deseti mrtvých jsou francouzští občané. Mezi oběťmi je také známá sedmapadesátiletá námořnice Florence Arthaudová. „Náhlá smrt našich občanů je důvodem mého obrovského smutku,“ napsal prezident Francois Hollande. Zahynuli také dva argentinští piloti.

Úřad francouzského prezidenta také potvrdil, že nehoda se stala během filmování televizní show Dropped pro stanici TF1. Natáčení se vždy účastní osm celebrit, které jsou z vrtulníku vysazené do nehostinného prostředí. Natáčení nejnovější série začalo koncem února v Patagonii. Podle představitelů provincie La Rioja se v oblasti nacházelo asi 80 členů filmového štábu, převážně Francouzů.

Další ze soutěžících, bývalý slavný fotbalista Arsenalu Sylvain Wiltord, na Twitteru napsal: „Smutním pro své přátele. Třesu se, jsem vyděšený a nemám slov.“ Show se účastní i dvojnásobný plavecký olympijský šampion Alain Bernard, jeho rodina však potvrdila, že je v pořádku.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!