1. ledna 2019 15:00, aktualizováno 2. 1 9:04 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž najel do skupiny lidí, osm jich zranil. Jsou mezi nimi lidé původem ze Sýrie a Afghánistánu

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: ČTK

ESSEN Osm lidí zranil o silvestrovské noci na západě Německa 50letý muž, který najížděl autem do skupin ve městech Bottrop a Essen. Podle ministra vnitra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko měl muž v úmyslu zabíjet cizince. Zadržený je německý občan a pochází z Essenu, informovala agentura DPA.

„Ten muž měl jasný úmysl zabíjet cizince,“ uvedl ministr Herbert Reul, který dnes přijel do Bottropu. Právě v tomto městě v oblasti Porúří najížděl 50letý muž úmyslně do skupin lidí, kteří slavili příchod nového roku na centrálním náměstí Berliner Platz. Podle Reula se pokusil narazit do lidí celkem třikrát. Osm osob přitom utrpělo zranění, z toho jedna 46letá žena byla dočasně v ohrožení života. Mezi zraněnými je také jedno dítě.

Pachatel následně odjel do nedalekého Essenu, kde zaútočil počtvrté, když najel na autobusové zastávce do skupinu lidí a lehce zranil jednoho člověka. Podle dřívějších informací jsou mezi pěti zraněnými i lidé původem ze Sýrie a Afghánistánu.

Policie muže zadržela v Essenu. Při zatýkání prý měl nenávistné poznámky na adresu cizinců. Kromě toho mají vyšetřovatelé informace o tom, že je psychicky nemocný.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz