Sobota 28. listopadu 2020svátek má René 3 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Migrační krize v číslech. Do Evropy stále proudí nejvíc Syřanů a Afghánců, na třetím místě je ale změna

Od počátku bezprecedentní migrační vlny, která zasáhla evropský kontinent, uplynulo pět let. Tehdy v roce 2015 zaznamenal Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) téměř milion migrantů. Od té doby podle dat Eurostatu, evropské statistické agentury, obdrželo 27 členských států Evropské unie zhruba 4,32 milionu unikátních žádostí o azyl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Dvořák 1.9.2020 14:16

Kdo to všechno bude živit a současně před tím chránit původní obyvatele Evropy?

Z. Šmerda 1.9.2020 13:38

Statisticky to mají pěkně podchycené, ale chybí

analýza dopadu této už chaotické migrace z cizího

prostředí, na Evropany a jejich financování.

P.S. No vidím, že nás premiér chrání Česko před migranty.

. . . Piráti jsou pravý opak.

M. Komarek 1.9.2020 11:31

S migranty nechť nám EU políbí brusel.

J. Nový 1.9.2020 11:19

Autentičtí konzervativci vylezli z (k)análů. ;-D

J. Nový 1.9.2020 14:16

Kdežto vy a vám podobní tam stále dřepíte ;-D

A. Loukota 1.9.2020 11:04

Dokud se proti invazi nepostaví armády a všemi prostředky nezabrání vylodění ilegálním migrantům u evropských břehů, budou naše životy a hlavně životy našich dětí ohroženy.

J. Nový 1.9.2020 11:11

To zvládají akorát USA a Austrálie. EU nemá na nic víc, než vítat nadšeně afričany a asiaty, podporovat pašeráky a označovat za xenofoby, rasisty a nacisty vlastní občany, kteří tomu šílenství nepřikyvují a nadšeně neaplaudují.

J. Šejnoha 1.9.2020 13:45

EU, tedy i naše vrchnost.

J. Konečný 1.9.2020 11:01

Německý ministr zahraničí Heiko Maas před několika týdny opakovaně prohlásil, že Českou republiku k přijetí migrujících muslimů "přinutí." Co na tuto neurvalou německou nehoráznost řekl náš "ministr zahraničí" Petříček ? Nic. Naprosto nic. Asi mu to jeho pán Poche zakázal.

V. Čihák 1.9.2020 9:54

IOM rozšiřuje lživé zprávy: "V4 prý argumentovalo záporným vztahem veřejnosti k cizincům." Tak např. Vietnamců je u nás na počet obyvatel nejvíc na na světe - kromě Vietnamu samozřejmě. Žijí zde jako jiní občané, jako my, Slováci atd. Jsou to příjemní lidé. Jsou tady legálně, nic víc. Podporovat porušování zákonů, trestnou činnost, terorismus, novodobé otroctví, chudobu v Africe, ale i v Evropě není dobré. Podobně prodávání odpustků a uplácení. Pokud je to vše organizované, je to organizovaný zločin.

P. Pruner 1.9.2020 9:07

EU nezvládá integraci dosavadních imigrantů a přesto mnozí její politici pokračují v přijímání právě těch obtížně integrovatelných národů včetně ilegálů a neschopnosti vracet domů odmítnuté žadatele o asyl. Myslím, že je proti obyvatelům EU a tito politici by měli být pohnáni k trestní odpovědnosti. Pokud by snad motivem byla pomoc těm národům, tak daleko efektivnější a pro nás bezpečnější je pomoc u nich doma, kde každé euro má větší efekt a bez krmení politických neziskovek. Pokud je motivem omlazení evropské populace tak stačí peníze místo imigrantům dávat mladým manželstvím a podpořit porodnost.

Z. Lapil 1.9.2020 9:55

Chcete-li pomáhat na místě (proč ne), máte jako stát asi tak dvě možnosti. Buď tam poslat přímo úředníky, nebo využít prostřednictví neziskovek. Ty neziskovky mají tu výhodu, že to aspoň někteří ze zúčastněných dělají z dobrého srdce a ne proto, že to mají v popisu práce.

Varianta "sypte tam peníze, oni si s nima poraděj` - to se černé díře podobá ještě výrazněji, než obě verze předchozí.

P. Pruner 1.9.2020 11:03

Samozřejmě, že korupce je ve 3.světě větším problémem než u nás. Ale státy mohou investovat i rozdělovat pomoc napřímo. V koloniální době fungoval systém postavený na tamějších lidech. A měli bychom je přestat "okrádat" našimi nadnárodními společnostmi.

A. Loukota 1.9.2020 11:07

Řešením je spíše použití síly a restrikcí, než sypáním zrní.

Z. Lapil 1.9.2020 11:33

Hlavně není od věci si přečíst Macchiaveliho.

Například: Pokud jsou státy , dobyté zmíněnými způsoby, zvyklé žit pod vlastními zákony a svobodně, lze je spravovat trojím způsobem.

První možností je zničit dobytá území. Druhá - přesídlit na něj svůj dvůr. A třetí - ponechat jim jejich zákony, vybírat poplatky a dosadit vládu několika tamních, novému vládci oddaných mužů. Ti potom dobře vědí, že obstojí jen s přízní nového knížete, a že tudíž musí vynaložit veškeré úsilí a námahu na udržení jeho panství. Město přivyklé svobodě se udrží o mnoho snadněji vládou vlastních občanů než jakýmkoli jiným způsobem...

Pravé potíže nastávají tehdy, staneme-li na půdě území odlišného mravy, zákonodárstvím a jazykem...

Jiný osvědčený způsob je přesídlení jedné nebo dvou kolonií vlastních občanů na dobytém území. Bez tohoto opatření musí panovník vyslat do země značný počet jízdního i pěšího vojska, což je nákladnější. Naopak kolonie ho nestojí vlastně nic a i následné nutné křivdy jsou menší. Ublíží jen

A. Loukota 1.9.2020 12:12

V JAR to fungovalo perfektně, než do toho začali zasahovat dobroserové!

J. Nový 1.9.2020 8:21

Západ nikdy nedá pokoj a bude se chtít o své problémy podělit i se zeměmi V4. Jak mají vysvětlovat svým občanům, že jim na jejich území stoupá násilí, počet teroristických činů, znásilnění apod., kdežto v zemích V4 to tak není a ještě tvrdit, že se to nesmí spojovat s Islámem? To prostě není udržitelné. Je to potřeba zařídit tak, aby se to zlo rovnoměrně rozprostřelo ve všech státech EU a stal se z něho standard.

M. Krátký 1.9.2020 8:47

vážený pane Nový, zavolejte soudružce Šojdrové a poraďte se s ní kolik teroristů společně ubytujete u sebe doma - ke mě je nedávejte - já nemám volnou postel ani pro jednoho !!!!!!

J. Orlík 1.9.2020 9:12

Pane Krátký, asi máte dlouhé vedení. Je, přece, nad slunce jasnější, že pan Nový to myslel opačně, než jste to pochopil.

J. Nový 1.9.2020 9:26

Děkuji. :-)

J. Šejnoha 1.9.2020 13:47

Tak postupuje naše vrchnost. Česká vrchnost se snaží předstírat, že pracuje pro národ . Na západě už ani to ne.

V. Beneš 1.9.2020 8:05

Imigrace do Evropy již dál není únosnou. Každý migrant musí mít vízum, dokumenty, jasnou identitu. Ilegálové musí být odsunuti zpátky do svých zemí. Ti kteří zůstanou,nemohou dostat volební právo, jinak muslimové vytvoří nebo ovládnou politické strany a v důsledku jejich vysoké porodnosti budeme ztraceni, během pár desetiletí to tu všechno ovládnou. Staneme se menšinou ve státě ovládnutého šarií.;-(;-O!!!!!!

J. Koutský 1.9.2020 9:05

Začněte s budováním bunkru!!;-D

J. Nový 1.9.2020 9:28

A vy si vybudujte mešitu, islámský poskoku. ;-D

R. Stary 1.9.2020 10:57

To ceho se obavate je i v USA problem. Tam budou belosi brzo v mensine

J. Šejnoha 1.9.2020 7:51

"CELOEVROPSKÉ ŘEŠENÍ" probíhá. Muslimové, a o ty tady jde, stále přibývají. Pouze se dávkují do různých zemí v různých počtech. Záleží na tom, jak se kde podařilo, pomocí médií, neziskovek a institucí, zmanipulovat veřejnost a potlačit přirozené reflexy včetně vlastenectví. 90% našich politicých stran kolaboruje také. Pouze na oko hrají patrioty. Jinak by tady migranti nepobírali 21 tisíc měsíčně.

U nás jsou absolutní přírustky muslimů malé, ale relativně vyšší než na Západě.

J. Koutský 1.9.2020 9:07

Jinak by tady migranti nepobírali 21 tisíc měsíčně.

-------------------------------------------------------------

Neustále omílaný oblíbený omyl!!Rv;-€

V. Čihák 1.9.2020 9:30

Těch 21 tisíc je superhrubého. Čistého je životní minimum 3.860 Kč. /duben 2020/. Těch 21 tisíc samozřejmě nestačí na ubytování, stravu, teplo, zaměstnance, ostrahu, hygienická opatření, úřady, neziskovky at. Náklady jsou daleko větší.

J. Koutský 1.9.2020 9:51

No,paráda!!;-D!!

J. Šejnoha 1.9.2020 13:43

Nevážený sluníčkáři, 21 tisíc je oficiální čílso, které dostal poslanec Chalupa z ministerstva sociálních věcí po interpelaci. To bylo asi před čtyřmi lety. Nyní je to určitě více.

Však také Babiš zvídavého nepohodlného Chalupu vyšoupl z další volební kandidátky. Takže Chalupa již neposlancuje. Ostatní si už dávají pozor na ústa.:-(


Den se zaměstnanci pohřební služby: poslední rozloučení má dnes jiná pravidla

Tělo je nejprve pečlivě vydezinfikováno a následně uloženo do rakve. V ­té... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium MF DNES rozptyluje mýty o pohřebnictví v době koronaviru. Pohřeb do země možný je, i když se úplně nedoporučuje. O čem...

Jak vydržet v ledové vodě? Finta je jednoduchá, popisují otužilci

S otužováním začali letos Špačkovi. Oblíbili si Konventský rybník, kde si mohou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klepat se zimou tak, že si nedokážete zavázat ani tkaničky u bot, a přitom se tomu smát? I to dokáže koupání v ledové...

Miliardář Dědek o Pardubicích, krizi, (ne)fungování extraligy i Jágrovi

Petr Dědek, majitel HC Dynamo Pardubice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jeho jmění se odhaduje na čtyři miliardy korun, podle magazínu Forbes je 54. nejbohatší Čech. Na přelomu roku se Petr...