Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Miss Hitler. Na ruské sociální síti opět vyzývají dívky, aby ukázaly lásku k třetí říši

Plakát vyzývající dívky v účasti na soutěži Miss Hitler na síti Vkontakte | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plakát vyzývající dívky v účasti na soutěži Miss Hitler na síti Vkontakte | foto: Vkontakte

MOSKVA/PRAHA Na ruské obdobě Facebooku, sociální sítě Vkontakte, se letos opět objevily materiály ohlašující nový ročník soutěže o nejlepší nacistický pozdrav. Dívky mohou obdržet titul Miss Hitler. Loni se přitom soutěž díky izraelským médiím podařilo zakázat.

„Zašlete jednu až tři fotografie, vyberte si přezdívku a napište pár slov o sobě. Zúčastněte se a oslavte soutěž, kterou, doufáme, máte rádi,“ stojí na portugalské verzi plakátu ohlašujícího nový ročník každoroční kontroverzní soutěže Miss Hitler.

Soutěž běžící na ruské sociální síti Vkonakte má letitou tradici. Dívky z různých zemí světa se ucházejí o titul královny „nejlepšího nacistického pozdravu“, přičemž jedním z hodnotících kritériích je jejich „láska k třetí říši“.

Plakát vyzývající portugalské dívky v účasti na soutěži Miss Hitler.

Plakát vyzývající portugalské dívky v účasti na soutěži Miss Hitler.

Nový ročník má podle plánu začít 8. srpna a konkurz proběhne až do 1. září, kdy by měly být vyhlášeny výsledky.

Soutěž se nemohla uskutečnit v loňském roce, kdy se správcům sociální sítě jejímu průběhu podařilo zabránit. Skupiny si totiž  všimla izraelská média a poté, co byli představitelé Vkontakte na případ upozorněni jednou televizí židovského státu, byla během krátké doby zablokována.

Cílem organizátorů totiž údajně bylo přispět k „propagaci hitlerovské kultury, podpoře komunikace v rámci hitlerovské komunity, očištění obrazu Adolfa Hitlera“ a „ukázat krásy hitlerovské kultury“. Nechyběl ani záměr „ochraňovat a bránit ženy“.

Do soutěže se loni údajně před jejím zrušením přihlásily stovky uživatelů a další tisíce si přišly snažení neonacistek alespoň prohlédnout.

Soutěž probíhá podle dostupných informací minimálně tři roky. Za účast v roce 2016 byla odsouzena Britka, která organizátorům zaslala fotografii s nacistickým pozdravem z koncentračního tábora Buchenwald.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!