Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss Hitler. Na ruské sociální síti opět vyzývají dívky, aby ukázaly lásku k třetí říši

Svět

  16:22
MOSKVA/PRAHA - Na ruské obdobě Facebooku, sociální sítě Vkontakte, se letos opět objevily materiály ohlašující nový ročník soutěže o nejlepší nacistický pozdrav. Dívky mohou obdržet titul Miss Hitler. Loni se přitom soutěž díky izraelským médiím podařilo zakázat.

Plakát vyzývající dívky v účasti na soutěži Miss Hitler na síti Vkontakte foto: Vkontakte

„Zašlete jednu až tři fotografie, vyberte si přezdívku a napište pár slov o sobě. Zúčastněte se a oslavte soutěž, kterou, doufáme, máte rádi,“ stojí na portugalské verzi plakátu ohlašujícího nový ročník každoroční kontroverzní soutěže Miss Hitler.

Soutěž běžící na ruské sociální síti Vkonakte má letitou tradici. Dívky z různých zemí světa se ucházejí o titul královny „nejlepšího nacistického pozdravu“, přičemž jedním z hodnotících kritériích je jejich „láska k třetí říši“.

Plakát vyzývající portugalské dívky v účasti na soutěži Miss Hitler.

Plakát vyzývající portugalské dívky v účasti na soutěži Miss Hitler.

Nový ročník má podle plánu začít 8. srpna a konkurz proběhne až do 1. září, kdy by měly být vyhlášeny výsledky.

Soutěž se nemohla uskutečnit v loňském roce, kdy se správcům sociální sítě jejímu průběhu podařilo zabránit. Skupiny si totiž  všimla izraelská média a poté, co byli představitelé Vkontakte na případ upozorněni jednou televizí židovského státu, byla během krátké doby zablokována.

Cílem organizátorů totiž údajně bylo přispět k „propagaci hitlerovské kultury, podpoře komunikace v rámci hitlerovské komunity, očištění obrazu Adolfa Hitlera“ a „ukázat krásy hitlerovské kultury“. Nechyběl ani záměr „ochraňovat a bránit ženy“.

Do soutěže se loni údajně před jejím zrušením přihlásily stovky uživatelů a další tisíce si přišly snažení neonacistek alespoň prohlédnout.

Soutěž probíhá podle dostupných informací minimálně tři roky. Za účast v roce 2016 byla odsouzena Britka, která organizátorům zaslala fotografii s nacistickým pozdravem z koncentračního tábora Buchenwald.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat