Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss Hitler. Na ruské sociální síti opět vyzývají dívky, aby ukázaly lásku k třetí říši

Svět

  16:22
MOSKVA/PRAHA - Na ruské obdobě Facebooku, sociální sítě Vkontakte, se letos opět objevily materiály ohlašující nový ročník soutěže o nejlepší nacistický pozdrav. Dívky mohou obdržet titul Miss Hitler. Loni se přitom soutěž díky izraelským médiím podařilo zakázat.

Plakát vyzývající dívky v účasti na soutěži Miss Hitler na síti Vkontakte foto: Vkontakte

„Zašlete jednu až tři fotografie, vyberte si přezdívku a napište pár slov o sobě. Zúčastněte se a oslavte soutěž, kterou, doufáme, máte rádi,“ stojí na portugalské verzi plakátu ohlašujícího nový ročník každoroční kontroverzní soutěže Miss Hitler.

Soutěž běžící na ruské sociální síti Vkonakte má letitou tradici. Dívky z různých zemí světa se ucházejí o titul královny „nejlepšího nacistického pozdravu“, přičemž jedním z hodnotících kritériích je jejich „láska k třetí říši“.

Plakát vyzývající portugalské dívky v účasti na soutěži Miss Hitler.

Nový ročník má podle plánu začít 8. srpna a konkurz proběhne až do 1. září, kdy by měly být vyhlášeny výsledky.

Soutěž se nemohla uskutečnit v loňském roce, kdy se správcům sociální sítě jejímu průběhu podařilo zabránit. Skupiny si totiž  všimla izraelská média a poté, co byli představitelé Vkontakte na případ upozorněni jednou televizí židovského státu, byla během krátké doby zablokována.

Cílem organizátorů totiž údajně bylo přispět k „propagaci hitlerovské kultury, podpoře komunikace v rámci hitlerovské komunity, očištění obrazu Adolfa Hitlera“ a „ukázat krásy hitlerovské kultury“. Nechyběl ani záměr „ochraňovat a bránit ženy“.

Do soutěže se loni údajně před jejím zrušením přihlásily stovky uživatelů a další tisíce si přišly snažení neonacistek alespoň prohlédnout.

Soutěž probíhá podle dostupných informací minimálně tři roky. Za účast v roce 2016 byla odsouzena Britka, která organizátorům zaslala fotografii s nacistickým pozdravem z koncentračního tábora Buchenwald.

Autor:

Mohlo by vás zajímat