29. května 2019 16:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Miss Hitler. Na ruské sociální síti opět vyzývají dívky, aby ukázaly lásku k třetí říši

Plakát vyzývající dívky v účasti na soutěži Miss Hitler na síti Vkontakte | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plakát vyzývající dívky v účasti na soutěži Miss Hitler na síti Vkontakte | foto: Vkontakte

MOSKVA/PRAHA Na ruské obdobě Facebooku, sociální sítě Vkontakte, se letos opět objevily materiály ohlašující nový ročník soutěže o nejlepší nacistický pozdrav. Dívky mohou obdržet titul Miss Hitler. Loni se přitom soutěž díky izraelským médiím podařilo zakázat.

„Zašlete jednu až tři fotografie, vyberte si přezdívku a napište pár slov o sobě. Zúčastněte se a oslavte soutěž, kterou, doufáme, máte rádi,“ stojí na portugalské verzi plakátu ohlašujícího nový ročník každoroční kontroverzní soutěže Miss Hitler.

Soutěž běžící na ruské sociální síti Vkonakte má letitou tradici. Dívky z různých zemí světa se ucházejí o titul královny „nejlepšího nacistického pozdravu“, přičemž jedním z hodnotících kritériích je jejich „láska k třetí říši“.

Plakát vyzývající portugalské dívky v účasti na soutěži Miss Hitler.

Plakát vyzývající portugalské dívky v účasti na soutěži Miss Hitler.

Nový ročník má podle plánu začít 8. srpna a konkurz proběhne až do 1. září, kdy by měly být vyhlášeny výsledky.

Soutěž se nemohla uskutečnit v loňském roce, kdy se správcům sociální sítě jejímu průběhu podařilo zabránit. Skupiny si totiž  všimla izraelská média a poté, co byli představitelé Vkontakte na případ upozorněni jednou televizí židovského státu, byla během krátké doby zablokována.

Cílem organizátorů totiž údajně bylo přispět k „propagaci hitlerovské kultury, podpoře komunikace v rámci hitlerovské komunity, očištění obrazu Adolfa Hitlera“ a „ukázat krásy hitlerovské kultury“. Nechyběl ani záměr „ochraňovat a bránit ženy“.

Do soutěže se loni údajně před jejím zrušením přihlásily stovky uživatelů a další tisíce si přišly snažení neonacistek alespoň prohlédnout.

Soutěž probíhá podle dostupných informací minimálně tři roky. Za účast v roce 2016 byla odsouzena Britka, která organizátorům zaslala fotografii s nacistickým pozdravem z koncentračního tábora Buchenwald.

Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...

Blogerka porodila do Karibského moře, maminky i lékaři šílí
Blogerka porodila do Karibského moře, maminky i lékaři šílí

Francouzská blogerka Audrey Coste, která od roku 2016 žije s rodinou na cestách a má více než čtvrt milionu sledujících, se stala potřetí matkou. Do vln Karibského moře porodila chlapce.