Vsadil na číslo z čínského koláčku štěstí. Američan vyhrál 7,6 miliardy korun![]() |
„Když jsem se to dozvěděla, všichni jsme se rozbrečeli,“ řekla třiadvacetiletá Jemma Nicklinová, která žije v této části Anglie, oblasti West Midlands, a v dopravní firmě ročně vydělává v přepočtu něco více než půl milionu korun ročně. Na vysněné vlastní bydlení si teprve začínala šetřit.
Dosavadní majitel po marných pokusech o prodej vložil nemovitost do loterie s 340 000 losy. Ty si zakoupili i rodiče, sestra a přítel Nicklinové. Telefonát oznamující výhru mladá žena nejprve propásla. Když vrátila do práce, její šéfové jí řekli, aby zavolala zpět na číslo, odkud ji sháněli. Až tak se dozvěděla šťastnou novinku.
Těšit ji může i skutečnost, že dosavadní majitel nemovitosti Mike Chatha uhradí poplatky za převod, který podle právníků potrvá asi pět týdnů. Chatha také věnoval 5000 liber (asi 150 000 Kč) jako „druhou cenu“ tomu, komu se podařilo prodat nejvíce losů přes sociální sítě, a slíbil věnovat část výtěžku na dětský hospic a další dobročinné cíle.
Ruská redakce BBC ke zprávě mateřské redakce dodala, že v Británii je vzhledem k situaci na trhu prodej nemovitostí za pomoci loterie čím dál populárnější. Systém funguje tak, že majitel potřebuje prodat více než 100 000 losů za cenu, která se pohybuje obvykle mezi dvěma a 25 librami. Pokud se mu nepodaří prodat všechny losy a dosáhnout kýžené ceny, může podle předem stanovených pravidel odměnit vítězný los určitou sumou, anebo výtěžek poslat na charitu. Ke spuštění loterie je nezbytný souhlas komise pro kontrolu nad hazardními hrami, v opačném případě může organizátorovi hrozit pokuta i pobyt za mřížemi v délce až 51 týdnů, i sankce od daňového úřadu.