8. března 2017 10:56 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Mladík v Německu zřejmě zavraždil chlapce a snímky umístil na skrytý internet

Hacker (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hacker (ilustrační snímek). | foto: Shutterstock

BERLÍN Německá policie pátrá po devatenáctiletém muži, který zřejmě zavraždil devítiletého chlapce a fotografie z vraždy posléze zveřejnil na internetu. Pátrání je o to usilovnější, že mladík dal na internetovém chatu najevo připravenost k dalším vraždám.

Podezřelý Marcel H. hrozivé fotografie zveřejnil na takzvaném darknetu, což je obtížně přístupná, anonymní část internetu využívaná mimo jiné k nelegálním obchodům. Podle listu Frankfurter Allgemeine Zeitung je na nich vidět se zakrvavenýma rukama a mrtvolou chlapce ze sousedství.

Jeden z dalších uživatelů darknetu fotografie v pondělí objevil a Marcela H. na nich poznal. Věc nahlásil policii, která krátce nato v domě v západoněmeckém městě Herne skutečně našla tělo nožem zavražděného chlapce. Od té doby policisté po Marcelovi H. pátrají. Zatím bezvýsledně.

Záběry činu se v úterý objevily i na veřejně přístupné části internetu. Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger vyzval občany k tomu, aby je nešířili. Sám si prý nepamatuje na žádný podobný čin, kdy by vrah fotografie z něho zveřejnil.

Podezřelý je podle policie navýsost nebezpečný a zcela nevypočitatelný. Lidé, kteří ho potkají, s ním proto v žádném případě nemají mluvit, ale mají se okamžitě obrátit na policii.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz