12. května 2017 7:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Proč chyběl mluvčí Bílého domu na důležitých brífincích? Plnil povinnosti záložáka

Sean Spicer - mluvčí Bílého domu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sean Spicer - mluvčí Bílého domu | foto: Reuters

WASHINGTON Důvodem, proč svérázný hlavní mluvčí Bílého domu Sean Spicer chyběl na některých brífincích v poslední době, bylo plnění povinností námořní zálohy. Podle agentury AP ho jeho každoměsíční závazek občas vytrhne z veřejně ostře sledované funkce a stalo se to i v uplynulých dnech, které byly tak důležité pro administrativu prezidenta Donalda Trumpa.

Závazek vůči námořnictvu Spicerovi neumožnil být k dispozici v Bílém domě ve středu, což byl pro prezidenta Trumpa jeden z dosud nejdůležitějších dnů. Den předtím odvolal Jamese Comeyho z čela Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI).

Prezidentovy kroky vysvětlovala místo Spicera jeho zástupkyně Sarah Sandersová a novináři začali opět spekulovat, jestli si Trump dceru bývalého guvernéra Arkansasu Michaela Huckabeeho netestuje s úmyslem, že jí Spicera nahradí nadobro.

Zdroje z Bílého domu ale vysvětlily, že Spicerovo pracovní místo není v ohrožení a Bílý dům 34letou Sandersovou během Spicerových absencí vědomě posílá před kamery, aby se trochu „otrkala“.

Spicer si odbýval své povinnosti u námořnictva také minulý čtvrtek a pátek. „Sean má vlastně povinnosti záložáka u námořnictva, takže dnes a zítra budete chlapci narážet na mě,“ řekla podle AP Sandersová při čtvrtečním neformálním setkání s novináři mimo kamery.

Spicerovo často útočné vedení tiskových konferencí a jeho časté přešlapy často vedou k tomu, že se sám dostává do centra pozornosti médií a zastiňuje i samotného Trumpa a jeho politiku.

Pětačtyřicetiletý Spicer se přihlásil do námořních záloh v roce 1999.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz