Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Moment, kdy se Trump dozvěděl o Bidenově výhře? Novináři ho zachytili při hraní golfu v jeho resortu

Poté se Donald Trump toužebně zadíval na hrací pole, píše britský bulvární list... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poté se Donald Trump toužebně zadíval na hrací pole, píše britský bulvární list... | foto: ČTK/AP

Virginia/PRAHA Americký prezident Donald Trump, kterému končí jeho funkční období, si v sobotu vyrazil zahrát golf do svého resortu Trump National Golf Club ve Sterlingu ve státě Virginia. Byl zde ve chvíli, kdy hlavní televizní stanice a americká tisková agentura Associated Press oznámily, že Joe Biden si vítězstvím v Pensylvánii zajistil potřebné hlasy k získání Oválné pracovny v Bílém domě.

Následující fotografie ukazují, jak Trump přerušil hru a shromáždil se spolu se třemi neidentifikovanými golfovými partnery, se kterými chvíli o něčem vášnivě diskutoval. Poté se Trump toužebně zadíval na hrací pole, píše britský bulvární list The Daily Mail.

Mezitím, co svět gratuluje Joe Bidenovi ke zvolení novým americkým prezidentem,...
Americký prezident Donald Trump hraje golf na svém hřišti Trump National Golf...

 Twitterový účet Donalda Trumpa mlčí. Jeho poslední zde vydaná zpráva byla věta „Vyhrál jsem tyto volby a to s velkým odstupem,“ kterou sociální síť Twitter opatřila poznámkou, že tweet byl zřejmě napsán předtím, než byly vyhlášeny výsledky.

Při odjezdu Trump zamával zpoza okna vozidla svým příznivcům, kteří se shromáždili u brány resortu. Dle serveru SkyNews zde byla zhruba stovka skandujících lidí. Muž, který na sobě měl čepici s nápisem „Make America Great Again“, pro server uvedl: „Všechno se to bude ještě vyšetřovat. Ještě to zdaleka neskončilo.“ Server CNN zase uvádí, že se zde sešly desítky odpůrců, někteří s transparenty čítajícími „Jsi vyhozen“. Na sociálních sítích se šíří podobná fotografie Donalda Trumpa přes okénko vozidla, na této má však být údajně zděšen tím, jak se na mnoha místech USA slaví výhra jeho soka.

Trumpův právník Rudy Giuliani mezitím teatrálním způsobem veřejnosti sdělil, že televizní stanice by neměly rozhodovat volby. Chce podat žalobu kvůli neumožnění dostatečné inspekce ve sčítacích místnostech ze strany republikánů. Více ve videu:

Teprve po několika hodinách se Trump vrátil do Bílého domu. Prezidentskou kolonu cestou sledovaly skupiny lidí a dosluhujícího prezidenta přivítali bučením. Prezident slíbil, že podnikne proti výsledku voleb právní kroky. Aktuální pohled na okolí sídla amerického prezidenta lze sledovat ZDE.

Hospoda pro nedotknutelné. Večírek, fólie v oknech a bezradnost policie

Penzion Bílý Mlýn v Liberci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Liberecká restaurace Bílý Mlýn má přes zákaz v době koronaviru otevřeno pro hosty. Na jídlo tam chodí místní smetánka....

Prý jsem Mengele, ale já jen chci chránit rizikové, říká epidemiolog Beran

Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ředitel Centra očkování a cestovní medicíny v Hradci Králové Jiří Beran dlouhodobě upozorňuje, že opatření proti šíření...

Příběh bosse Satana: podnikáním s auty a v erotice měl krýt kšefty s drogami

Zabavená  motorová vozidla | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmatřicetiletého Rudolfa Ch. sledovalo sto padesát policistů a celníků rok a půl. Koncem ledna spadla klec - kromě...

Středisko výchovné péče
Speciální pedagog - psycholog

Středisko výchovné péče
Středočeský kraj
nabízený plat: 37 000 - 50 000 Kč