6. října 2015 8:12 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Motivem střelce z Oregonu může být milostná frustrace, vyplývá z jeho manifestu

Jeden ze zraněných při střelbě na škole Umpqua při příjezdu do místní nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden ze zraněných při střelbě na škole Umpqua při příjezdu do místní nemocnice. | foto: Reuters

ROSEBURG (USA) Motivem činu mladíka, který ve čtvrtek v areálu vyšší odborné školy v Roseburgu v americkém státě Oregon postřílel devět lidí a následně spáchal sebevraždu, mohla být frustrace z absence milostného vztahu. Podle agentury AP to vyplývá z manifestu, který Chris Harper-Mercer sepsal před útokem.

Prezident Barack Obama v pátek navštíví Roseburg, aby se setkal s pozůstalými obětí tragédie.

PSALI JSME:

V dopise na rozloučenou si Harper-Mercer údajně stěžoval, že nemá přítelkyni. Matka 26letého střelce podle vyšetřovatelů věděla o psychických problémech svého syna, který se však v manifestu označil za jediného zdravého člověka mezi samými blázny. „Ostatní si myslí, že jsem blázen, ale nejsem. Já jsem ten, kdo je při smyslech,“ stojí podle vyšetřovatelů v několikastránkovém dopise.

Na vyšší školu v Roseburgu se dnes poprvé po střelbě mohli vrátit zaměstnanci a studenti, aby si vyzvedli své osobní věci. Řádná výuka pro 13 000 studentů školy začne až příští pondělí. Prezident Obama v úterý oznámil, že místo tragédie navštíví, aby se osobně setkal s pozůstalými a vyjádřil jim svou soustrast.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!