29. března 2019 9:45 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muellerova zpráva o ruském vměšování do amerických voleb má přes 300 stran

Exšéf FBI Robert Mueller. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exšéf FBI Robert Mueller. | foto: Reuters

Washington Zpráva zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera o ruském vměšování do amerických voleb má přes 300 stran a „spousty“ poznámek pod čarou. Napsal to americký server Politico s odvoláním na úředníky ministerstva spravedlnosti. Z obsahu zprávy ministerstvo zatím vydalo jen čtyřstránkový výtah, podle něhož Donald Trump ani členové jeho volebního štábu před volbami v roce 2016 s Ruskem tajně nespolupracovali.

Ministr spravedlnosti William Barr o obsahu zprávy ve středu telefonicky informoval šéfa právního výboru Sněmovny reprezentantů Jerroda Nadlera, ale vyloučil, že by plný text dokumentu mohl být zveřejněn do 2. dubna, jak demokraté ve sněmovně žádají. Barr se prý zveřejnění nehodlá bránit, trvá ale na tom, že některé části zveřejnit nelze, protože podléhají utajení.

„Ptal jsem se na délku a rozsah zprávy,“ řekl Nadler televizi CNN. „Barr prohlásil, že dokument je velmi podstatný. Nechápu, jak je možné o podstatném dokumentu odpovědně informovat na čtyřech stranách,“ konstatoval poslanec s odkazem na čtyřstránkový výtah, který ministerstvo vydalo.

Prezident Trump opakovaně tvrdí, že proti zveřejnění plného textu Muellerovy zprávy nemá námitky. Rozhodnutí ale ponechává na Barrovi.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz