18. července 2018 11:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Elon Musk se omluvil britskému jeskyňáři za to, že ho nazval pedofilem

Šéf firmy SpaceX Elon Musk. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf firmy SpaceX Elon Musk. | foto: Reuters

WASHINGTON Americký miliardář a majitel vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk se omluvil britskému jeskynnímu záchranáři za urážku z pedofilie. V omluvě uvedl, že se tak vyjádřil ze vzteku za to, že jeskyňáři podílející se na záchraně 12 mladých fotbalistů a jejich trenéra, odmítli Muskovu miniponorku jako nevhodnou pro záchranu.

Sportovci ve věku mezi 11 a 16 roky s 25letým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni od 23. června. Všechny se je podařilo postupně zachránit, poslední vyšli ven 10. července a ve středu by měli být všichni propuštěni z nemocnice. V podzemí je uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně.

Na záchraně se podílel také Brit Vern Unsworth, který žije v Thajsku a jeskynní komplex dobře zná.

Musk se chtěl na operaci podílet a jeho tým vyzkoušel narychlo miniponorku a přivezl ji do Thajska. Záchranáři ji ale odmítli jako nevhodnou to terénu, z nějž museli chlapce vyvézt.

Elon Musk přivezl do Thajska miniponorku určenou k záchraně chlapců z jeskyně.
Elon Musk přivezl do Thajska miniponorku určenou k záchraně chlapců z jeskyně.

Unsworth se o miniponorce vyjádřil jako o prostředku, který nemá absolutně žádnou šanci uspět, a Musk ho pak v tweetu označil za pedofila. Unsworth v pondělí sdělil, že zvažuje právní kroky proti Muskovi.

18.července 2018 v 08:41, příspěvek archivován: 18.července 2018 v 10:45

@adamchavez Nonetheless, his actions against me do not justify my actions against him, and for that I apologize to Mr. Unsworth and to the companies I represent as leader. The fault is mine and mine alone.

„Jeho činy proti mě neospravedlňují mé činy vůči němu, omlouvám se,“ sdělil Musk, který hanobící tweet, jenž se ale dostal k 12 milionům jeho stoupenců, odstranil.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz