25. ledna 2019 7:34 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž jel v Německu mezi vagony při rychlosti 200km/h. Měl v sobě 1,9 promile alkoholu

Železniční trať (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Železniční trať (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

Berlín Zřejmě jeden z nejhorších zážitků v životě si tento týden odnesl třiatřicetiletý Němec z vlakové cesty mezi Duisburgem a Essenem. Na nádraží v západoněmeckém Duisburgu si šel zakouřit, kvůli čemuž nestihl znovu včas nastoupit. A protože ho v podnapilém stavu nenapadlo nic lepšího, skočil na spojnici dvou vagónů rozjíždějícího se vlaku, kde pak při rychlosti kolem 200 kilometrů v hodině strávil krušné chvilky.

Muže, který mohl kvůli svému středečnímu kousku snadno přijít o život, zachránili podle tiskové zprávy policie spolucestující, kteří slyšeli zoufalý křik a zatáhli za nouzovou brzdu. Díky tomu mohl Němec, který mezi vagony navíc jel v mrazivém počasí, nastoupit znovu do vlaku. Na dalším nádraží v Essenu byl předán do rukou policie, která zjistila, že v sobě měl 1,9 promile alkoholu. Nyní ho vyšetřuje kvůli nebezpečnému zásahu do železničního provozu.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
ŠIKOVNÝ ELEKTROMECHANIK S VYHLÁŠKOU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz