Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 4 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Motiv Eritrejcova činu je zatím neznámý. Ve Švýcarsku po něm od minulého týdne pátrali

Po pondělní vraždě osmiletého chlapce, kterého pod vlak na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem strčil 40letý Eritrejec, chce německý ministr vnitra Horst Seehofer vyslat více policistů do ulic či zavést technická opatření pro zlepšení bezpečnosti na nádražích. O motivu muže, který žil od roku 2006 ve Švýcarsku, zatím policie nic neví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Denemark 1.8.2019 9:14

Jaký asi měl motiv onen slovanský imigrant ze Srbska, který nedávno udělal v Německu stejný zločin?

J. Sedlář 1.8.2019 9:16

Jak migrant, když NESOUVISÍ ? I vy předsudečný nenávistníku.

J. Václavíková 2.8.2019 16:56

On to byl v Německu narozený potomek kosovských Srbů. Ale to je přece něco jiného, než když to udělá imigrant :-)

J. Václavíková 2.8.2019 16:57

https://www.bild.de/regional/ruhrgebiet/ruhrgebiet-aktuell/voerde-haftbefehl-bahnsteig-killer-toetete-aus-mordlust-63435444.bild.html

M. Zavala 31.7.2019 17:11

asi si delaji srandu, nebo nechteji vedet proc

J. Blatný 31.7.2019 9:01

Každý takový čin, který spáchá imigrant, celkem logicky s imigrací souvisí. Dahlgren byl turista, kteří se rovněž mohou dopouštět a také dopouštějí trestných činů v místech svého dočasného pobytu. Proto tyto trestné činy logicky souvisí s turistikou. Sociální, ekonomická i demografická struktura turistů je ovšem poněkud jiná než u imigrantů a proto je jejich rizikovost v tomto aspektu mnohem nižší a hlavně jejich ekonomický přínos je pro danou lokalitu nekonečně vyšší (přes všechny související negativa). Takže pokud přijede turista jakékoli barvy pleti a národnosti, představuje z hlediska statistiky mnohem nižší kriminální riziko a vyšší ekonomický přínos nežli imigrant, zvláště pak ilegální. Proto je vhodné imigraci omezovat a turistiku naopak podporovat. Gastarbeitery, kteří si legálně vyřídí pracovní povolení, mezi imigranty nepočítám. To je další samostatná kategorie, i když někteří nakonec i s rodinami zůstanou natrvalo. Níže uvedený příspěvek je opravdu pořádnou snůškou demagogie

H. Poláková 31.7.2019 10:54

Čin spáchal člověk už přes 10 let legálně žijící a pracující ve Švýcarsku. Čin spáchal v Německu, tzn. v postavění spíše "turisty":).

J. Blatný 31.7.2019 11:24

Jak dlouho žil a pracoval (zajímalo by mne jeho povolání) ve Švýcarsku je irelevantní. Důležité je, že se původně jedná o imigranta - azylanta. Řekl bych, že motivem jeho činu byla frustrace člověka, který se nedokázal adaptovat na zcela odlišné prostředí a jeho požadavky, to vše ještě umocněné vědomím vlastní odlišnosti a možná i neschopnosti. A to je právě společným jmenovatelem i pro podobné činy jiných imigrantů, ať již jsou odkudkoliv a oni sami deklarují motivy odlišné, např. náboženské. Takže to s imigrací zatraceně souvisí.

J. Sedlář 31.7.2019 11:56

Nesouvisí, nesouvisí a nesouvisí. Snad sledujete Čé Té a posloucháte Rádobyžurnál. A ešlivá to negómete, pošleme na Vás Šabatku se Šojdrovkou, Al Hamajdí na to dohlédne, ty Vás převychovaj vy PŘEDSUDEČNÝ NENÁVISTNÍKU.

J. Blatný 31.7.2019 12:33

:-)

J. Blatný 31.7.2019 12:48

V postavení "turisty" asi těžko, když ho kvůli napadení sousedky nožem honila švýcarská policie. Spíše v postavení zločince na útěku před spravedlností.

J. Novák 31.7.2019 13:57

No, podle jména Dahlgren bych si dovolil tipnout, že i ten amícký "turista" byl potomek nějakých migrantů. A když pro vás není důležité to, že migrant někde bezproblémově žije 10 let, tak by pro vás nemělo být důležité ani to, že Dahlgren byl potomkem nějakých migrantů. Podle vás totiž prostě trestná činnost s migrací souvisí, že? A, jen tak bokem, Blatný, připomínám, že Dahlgren u nás zavraždil tak nějak bez zjištěného důvodu čtyři lidi! Když to tedy vezmu ad absurdum, pro vás jsou přijatelnější turisté- masoví vrazi, než afričtí migranti- vrazi. Kde máte hranici přijatelnosti? Že by někde mezi USA a Afrikou, Blatný?

J. Blatný 31.7.2019 14:18

Tahle vaše argumentace je tak demagogická a za vlasy přitažená, že to snad ani nemyslíte vážně. A také zřejmě nechápete, že ta sebebrutálnější vražda spáchaná americkým turistou neznamená, že by tito turisté byli stejně nebezpeční nebo dokonce nebezpečnější nežli třeba migranti ze subsaharské Afriky. To byste musel porovnat statistiky třeba za posledních 5 let pokud jde o počty závažných trestných činů spáchaných v zemích EU americkými turisty a těmito migranty s přihlédnutím k jejich počtu. Otázka je, jestli nejsou podobné statistiky zohledňující etnický původ, náboženské vyznání a národnost etc. zakázány. Nic bych za to nedal, že právě takovými lidmi, jako jste vy, Nováku.

H. Poláková 31.7.2019 14:41

Další z těch, co žádné statistiky ani relevantní data nemá, ale "VÍ" že je něco tak jak on chce:) A když statistiky, co potvrzují jeho "realitu" nejsou, případně ty co jsou se mu do "teorie" nehodí, tak je to tím, že ty "správné" statistiky jsou zakázané:) Mmch. v rámci zemí EU je Rakousko zemí s jedním s nejvyšším podílem imigrantů v poměru k původnímu obyvatelstvu. Také je to země v rámci EU s dost vysokým podílem muslimů. Přitom bylo Rakousko v roce 2018 znova vyhodnoceno jako 3 nejbezpečnější země. Před ním jsou jen Nový Zéland a Island. Nový Zéland ale možná na tom bude letos hůř. A to kvůli jistému Australanovi.

J. Blatný 31.7.2019 15:10

A vy nějaké statistiky máte? Povídejte, přehánějte. Určitě vaše informace ocení pozůstalí po obětech z Bataclanu, z redakce Charlie Hebdo, z nádraží v Madridu, londýnského metra, a po všech těch přejetých auty nebo ubodaných noži. Nakonec i pachatelé útoků 11. září, jednoznačně nábožensky a ideologicky motivovaného, se určitý čas vyskytovali v Evropě a USA, sice ne jako migranti, ale to na věci nic nemění. Jejich původ a přesvědčení nejsou tajemstvím. V tomto případě jde počet obětí dokonce do tisíců, ještě dnes tam umírají lidé na kontaminaci životu nebezpečnými látkami. A to vůbec nemluvím o zemích, kde tito lidé tvoří majoritu. V některých to bouchá každý den několikrát.

J. Novák 31.7.2019 18:27

No, Blatný, musím vás upozornit, že s těmi statistikami jste začal vy. A teď se jen snažíte to, co jste nakousl, obrátit proti jiným. Trapné, opavdu trapné okecávání, Blatný!

J. Blatný 31.7.2019 19:15

Nejste takhle náhodou dyslektik, Nováku? Spolu s Polákovou jste na tom asi podobně, ne? Já přeci netvrdil, že mám nějaké statistiky k dispozici. Pouze jsem konstatoval, že by bylo potřeba takovou statistiku udělat, ale zároveň jsem vyslovil obavu, že by některé kategorie patrně neprošly politiko-korektním sítem. To vy tady žvaníte o Dahlgrenovi a děláte z jednoho případu dalekosáhlé a nesmyslné závěry v tom smyslu, že američtí turisté jsou větším nebezpečím, než afričtí imigranti. Přečtěte si ty své výplody pomalu a ještě desetkrát. Příkladná ukázka demagogie.

J. Novák 31.7.2019 19:36

Řekl bych, že s vámi není o čem. Všichni jsou blbci, jen vy jste letadlo...

J. Blatný 31.7.2019 19:43

Tuhle slabomyslnou hlášku s tím letadlem jsem zde v diskuzích již zaregistroval. Možná od vás.

J. Novák 1.8.2019 5:08

Ode mě asi né, protože já jsem si vás všiml až v této diskusi. Ale zřejmě nejsem jediný, kdo vás má za blbce... :))

J. Blatný 1.8.2019 8:47

Tak to máte opravdu postřeh. Nicméně ta slabomyslná výtka tehdy nesměřovala na mne, takže zřejmě měl někdo za blbce někoho jiného. Možná zrovna vás, už si nepamatuji.

J. Novák 2.8.2019 4:20

To tvrdíte vy, že nesměřovala na vás. Jen jste to nepochopil, hahaha!

J. Blatný 2.8.2019 9:33

Jestli tady někdo trpí opravdu chronickou nechápavostí, tak to rozhodně nejsem já, ale vy. Potvrzujete to každým svým příspěvkem.

J. Novák 2.8.2019 15:18

Jasně, Blatný! Jak už jsem vám psal: Všichni jsou blbci, jen vy jste letadlo, vy génie! :))

J. Blatný 2.8.2019 15:47

Opakování matka moudrosti. Jak je ale vidět, neplatí to vždy a u každého.

J. Novák 2.8.2019 16:35

To máte pravdu. U vás to neplatí zcela jistě.

J. Blatný 2.8.2019 16:44

Říkáte vy, takže nejsem znepokojen.

J. Blatný 31.7.2019 15:19

A ještě něco. Většina muslimů v Rakousku je bosenského původu. Alespoň ve Vídni určitě. Dílem důsledek anexe Bosny ještě za R-U, dílem je to následek konfliktů na Balkáně počátkem 90 let. Jejich náboženská víra je spíše věcí tradice, hodně se liší od té na Blízkém východě nebo třeba v Pákistánu.

J. Novák 31.7.2019 18:23

Když chcete argumentovat statistikami, tak neokecávejte, že jsou zakázány, dokonce lidmi, jako jsem já, Blatný, a takové statistiky ukažte. Jinak jen zase kecáte o ničem.

J. Blatný 31.7.2019 19:41

Máte potíže s chápáním psaného slova, Nováku? Nic jiného se na vaši repliku nedá odpovědět. Možná jen, nejsem sice právník, ale řekl bych, že kriminální statistiky, které by zohledňovaly etnický původ nebo náboženské vyznání pachatelů v rámci občanství toho kterého evropského státu, jsou skutečně zapovězeny. Jak je to v případě imigrantů - žadatelů o azyl, těžko říci, zvláště když se mnohdy ani neví, odkud přišli. Ale pochybuji, že existuje nějaké cílené mapování kriminality například lidí původem ze subsaharské Afriky. A pokud zde někdo soustavně píše o ničem, tak především vy sám. K tomu, aby si většina lidí uvědomila naprosto zřejmá rizika imigrace lidí ze zaostalých afrických a asijských států, nejsou naštěstí potřeba žádné statistiky.


Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...