2. července 2019 7:18 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Z keňského letadla vypadl do zahrádky v Londýně černý pasažér. Majitel domu byl velmi otřesen

Na londýnské zahradě bylo objeveno tělo muže, který podle policie zřejmě vypadl... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na londýnské zahradě bylo objeveno tělo muže, který podle policie zřejmě vypadl... | foto: Reprofoto

Londýn Na londýnské zahradě bylo objeveno tělo pravděpodobně černého pasažéra, který podle policie zřejmě vypadl z letadla na trase z keňské metropole Nairobi na londýnské letiště Heathrow. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Tělo bylo nalezeno ve Claphamu na jihozápadě Londýna v neděli krátce před 16:40 SELČ. Podle policie muž zřejmě vypadl z podvozku letadla Kenya Airways. Úřady později ve spodní části letounu, kde se muž zřejmě skrýval, objevily tašku, vodu a trochu jídla. 

Policie označila smrt muže za podezřelou a nařídila pitvu. Společnost Kenya Airways uvedla, že letadlo prošlo kontrolou a nebyly objeveny žádné škody.

02.července 2019 v 05:35, příspěvek archivován: 02.července 2019 v 07:24

Dead body falls off Kenya airways flight into London garden before landing #MonitorUpdates https://t.co/xIxZT83zbl https://t.co/kOspfzTilM

Mluvčí aerolinek označil ztrátu života muže za smutnou událost a vyjádřil soustrast. „Kenya Airways úzce spolupracuje s příslušnými úřady v Nairobi a v Londýně, které případ vyšetřují,“ řekl a doplnil, že 6840 kilometrů dlouhý let trvá osm hodin a 50 minut.

Britský bulvární deník Daily Mail s odvoláním na sousedy napsal, že majitel domu si na zahradě užíval teplého letního počasí, když pouhých několik kroků od něj dopadl muž na zem. Majitel domu byl podle sousedů velmi otřesen a okamžitě volal policii.

Není to poprvé, co z letadla přistávajícího na Heathrow vypadl člověk. V červnu 2015 bylo na střeše domu v Richmondu objeveno tělo mrtvého muže a další muž v kritickém stavu; oba se schovávali v letounu společnosti British Airways, který přilétal z Johannesburgu. Tělo v podvozku letounu bylo objeveno na letišti také v srpnu 2012. Tehdy šlo o let z Kapského Města.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?