9. března 2017 22:07, aktualizováno 10. 3 11:06 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž se sekerou zranil na nádraží v Düsseldorfu několik lidí. Nešlo o teroristický čin

Po útoku sekerou je zraněno nejméně 5 lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po útoku sekerou je zraněno nejméně 5 lidí. | foto: Twitter @News_Executive

Düsseldorf/Praha Mnoho policistů zasahovalo na nádraží v německém Düsseldorfu. Muž ozbrojený sekerou tam zranil sedm lidí, tři z nich vážně, píší německá média. Policisté už útočníka zadrželi. Zranění by neměli být v ohrožení života. Útok nebyl teroristickým činem, pachatel pocházející z Kosova trpí psychickými problémy. V pátek to podle agentury DPA oznámila policie.

Policie nádraží uzavřela, zastavena byla také tramvajová doprava před staniční budovou. Incident podle policie začal ve vlaku příměstské železnice, v soupravě útočník napadl několik cestujících.

Když vlak přijel na düsseldorfské hlavní nádraží agresor vystoupil a zranil další lidi. Poté utekl po kolejích a u staniční budovy seskočil z mostu na ulici. Po dopadu z výšky několika metrů utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice.

Nejmenovaný policejní představitel agentuře AP řekl, že za útokem nebyli radikální muslimové. „Byl to místní incident. Nemá to co dělat s islamisty nebo terorismem,“ dodal.

Policie pachatele označila jako 36letého muže z někdejší Jugoslávie, podle německých médií z Kosova, který žil ve Wuppertalu nedaleko metropole spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. O tom, zda měl komplice, není zcela jasno. Bezpečnostní jednotky krátce po činu zadržely ještě dva další lidi, kteří se chovali podezřele.

O možných dvou agresorech informoval deník Bild. Nad centrem metropole spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko kroužil vrtulník a policie prováděla rozsáhlý zásah.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
INTERNÍ AUDITOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz